Черниці травиці. Як американські "монахині" лікують людей канабісом

У США є незвична комуна черниць, яка робить продукцію з марихуани та продає її з медичною метою, аби полегшити біль пацієнтів із важкими хворобами. Звідки взялися "Сестри долини", чим займаються "черниці травиці" та як живуть – дивіться у ТСН Stories. 

Відео: YouTube/MarketWatch

Започаткувала "Сестер долини" нині 59-річна сестра Кейт. Після важкого розлучення та звільнення з консалтингової фірми вона вирішила переїхати до Каліфорнії та пов'язати життя з марихуаною.  

Відео: YouTube/Cut 

Називати себе черницею сестра Кейт почала на знак протесту проти нових стандартів харчування Міністерства сільського господарства США, що дозволили вважати овочем соус для піци. 

Коли Конгрес оголосив піцу овочем, я оголосила себе черницею

Сестра Кейт

HuffPost 

Від 2015 року Кейт почала наймати до себе інших “черниць” – жінок, які також вірять у цілющі сили рослин та поділяють бажання спільно працювати. Живуть та роблять свою справу “Сестри долини” на фермі сестри Кейт у Каліфорнії, де марихуана – легалізована. Жінки виготовляють різноманітні продукти з конопель і трав.

Жінки, які хочуть стати сестрами, працюють з “черницями травиці” впродовж щонайменше двох років. Після цього їм пропонують поповнити лави “Сестер долини”. 

Відео:YouTube/Cut

“Черниці травиці” зменшують у марихуані кількість тетрагідроканнабінолу (ТГК) – головного психоактивного компоненту канабісу – та збільшують вміст канабіоїдів.

Відео: YouTube/MarketWatch

Тобто від продуктів сестер не можна “впіймати кайф”, натомість вони допомагають вгамувати біль та розслабитися людям, які страждають на важкі хвороби. 

Відео: YouTube/60 Second Docs

“Сестри долини” зазвичай ходять у довгих спідницях та білих головних уборах, що приховують волосся. Жінки не дають обітниці бідності, однак живуть просто. Хоча 2017-го вони продали продукції на 1,1 млн доларів.

Черниці  беруть обітницю цнотливості, однак кажуть, що це просто означає “приватність сексуальності”. Окрім цього, в них є обітниці послуху місячним циклам та служіння людям.  

Жінки не вважають себе представниками якоїсь релігії, а називають скоріше відродженням Бегінок – жіночої громади 12-16 ст, особливо популярної у Північній Європі. Її представники вірили у цілющу силу рослин та переслідувалися інквізицією.

Відео: YouTube/60 Second Docs

Черниці вирощують канабіс на власній фермі та роблять з нього бальзами, настоянки, олії і мила.

Відео: YouTube/MarketWatch

За допомогою канабісу зі зниженим ТГК лікують, зокрема, хворобу Альцгеймера, синдром подразненого кишківника, хворобу Крона, посттравматичний синдром, глаукому,  множинний склероз, зменшують вияви епілепсії, полегшують біль під час онкологічних захворювань та позбавляються нудоти і блювоти внаслідок хіміотерапії.

Дізнатися більше