Як народжується культовий конструктор LEGO

Партнерський Матеріал

Відомий на весь світ данський конструктор LEGO святкує одразу два ювілеї – 60-річчя унікальної пластикової цеглинки та 40-річчя упізнаваної міні-фігурки з жовтою головою. Про історію цієї іграшки, процес роботи над кожним тематичним набором та перевірку на якість та безпеку – читайте у ТСН.Stories.  

Заснована компанія була далекого 1932 року данським теслярем Кірком Крістіансеном. Спочатку він робив лише дерев’яні іграшки для дітей у невеличкій майстерні. Однак з часом виробництво зростало і за майже 86-річну історію перетворилося на родинну корпорацію, якою нині керує онук засновника. 

Назва LEGO походить від данських слів "leg godt", що перекладається як "грати добре".

Пластикова цеглинка у її нинішньому вигляді була вперше вироблена 1958 року. Її форма з унікальною системою поєднання деталей робить можливості побудови конструктора фактично безмежними. Лише з 6 цеглинок розміром 2*4 можна створити 915 мільйонів 103 тисяч 765 варіантів конструкцій. 

Унікальність LEGO ще й у тому, що кожен елемент можна поєднати. Так, цеглинка з набору 2018 року матиме ідеальне зчеплення з цеглинкою 1958 року. 

Доповнила конструктор упізнавана фігурка із жовтою головою ще за 20 років – 1978 року. Відтоді вона багато разів еволюціонувала - з’явилися тематичні герої у різних костюмах, із різними зачісками, тощо. Жовтий колір був обраний творцями, аби фігурки не мали якоїсь конкретної расової приналежності і власники іграшок могли присвоювати їм власні унікальні ролі. 

Створення одного тематичного набору конструктора від ідеї до кінцевого продукту може тривати рік-півтора. Дизайнери діляться своїми ідеями та роблять скетчі майбутніх моделей, прототипи яких дають тестувати головним клієнтам – дітям. За їхньою реакцією творці визначають, що треба змінити, а що – залишити. 

Творці конструкторів – дизайнери – мають змогу залишити свій слід у створеному наборі –  такі собі "великодні яйця" - ініціали, дату народження близької людини чи навіть особисту адресу, нанесену на крихітні детальки. 

Значну частину створення нового конструктора займає і перевірка якості. Кожен елемент проходить хімічні, фізичні, електричні, гігієнічні та вогненебезпечні тести. До прикладу, аби упевнитися, що жоден елемент майбутнього конструктора не зламається і не пошкодиться, його випробовують під тиском металевого блоку вагою у 15 кілограмів, кинутого з висоти. 

У 2018 році компанія вперше випустила пластикові деталі, зроблені на основі рослин. До 2030 року LEGO планує повністю перейти на використання у всій продукції відновлювальних матеріалів, що не шкодять довкіллю. 

Загалом на рік виробляється близько 100 мільярдів цеглинок LEGO.

Головний офіс компанії, будинок цеглинки LEGO House та перший у світі тематичний парк розваг розташовані у крихітному містечку Біллун в Данії.

Головна родзинка Lego House - 15-метрове Дерево креативності, побудоване з понад 6 мільйонів пластикових цеглинок. Воно є найбільшим конструктором у світі. 

Також тут є багато інтерактивних та креативних розваг. Детальки LEGO усюди. Навіть для того, щоб замовити їжу, треба постаратися і скласти невеличкий конструктор. 

Також у Біллуні розташований перший у світі LegoLand - тематичний парк розваг. Цьогоріч він святкує 50-й ювілей.

 

Тут є веселі атракціони, величезні скульптури з конструктора, сафарі та навіть цілі міста у мініатюрі, складені з фірмових пластикових цеглинок. 

Дізнатися більше