Як подорожувати, щоб не шкодити клімату

Відповідно до звіту Nature Climate Change за 2018 рік, близько 8% глобальних викидів парникових газів у атмофсеру є прямим наслідком туризму. Як подорожувати, щоб це не шкодило планеті - читайте у ТСН stories.

Куди і як дістатися

Перш ніж вирушати у подорож, треба її розпланувати і скласти маршрут. При цьому варто врахувати, що тривале перебування на одному місці зменшує вуглецевий слід і дає змогу зробити вклад у місцеву економіку. Натомість щоденна зміна місця перебування приносить мало грошей країні, яку ви відвідуєте,та згубно впливає на інфраструктуру.

Чи користуватися послугами туристичного оператора

Слід також пам'ятати, що якщо подорожувати без допомоги туристичного оператора, це дає змогу зробити вклад у місцеву спільноту. Проте якщо без нього ніяк не обійтися, варто обирати відповідального туристичного оператора, що знайде екологічно дружній готель, вбереже від надмірних витрат та допоможе дістатися місць, які цікавлять.

Що взяти с собою

Щоб не засмічувати навколишнє середовище, у подорож обов'язково слід взяти пляшку для води, яку можна використовувати багаторазово, металеву соломинку, набір для пікніку, а також позбутися усіх пластикових пакунків.

Де зупинятися

Вирішувати, де саме зупинятися, варто в залежності від того, куди ви прямуєте. У популярних місцях на кшталт Венеції або Барселони варто обрати готель (перевіривши, чи є він еко-дружнім). Натомість у інших куточках світу – наприклад, Балі – краще винайняти віллу у місцевих жителів і таким чином зробити вклад у місцеву економіку.

Чи можна користуватися літаком

За можливості, авіаперельотів варто уникати – вони призводять до викиду великої кількості парникових газів. Проте якщо це зробити неможливо,варто обирати літак, що економно використовує паливо, зупинятися у екологічно-дружніх аеропортах та літати економ-класом.

Яким транспортом користуватися на місці

Прибувши у місце призначення, можна замовити трансфер гібридним транспортним засобом (який може використовувати альтернативні джерела палива), проте якщо цього зробити не можна, слід подорожувати громадським транспортом (найкраще для екології – потягом) або розділити поїздку на автомобілі з іншими пасажирами – це зможе зменшити індивідуальний вуглецевий слід.

Чим харчуватися

Виробництво певних видів їжі та напоїв має такий самий згубний вуглецевий слід, як і транспорт. Тож слід вживати якомога менше м'яса та молочних продуктів та харчуватися їжею, яку виробляють місцеві – вона має менший карбоновий слід, ніж міжнародна їжа.

Тваринні атракціони

Відвідування тваринних атракціонів відповідальне за 20-40% глобального туризму. Однак, попри цей факт, присутність людей у подібних місцях заохочує жорстоке ставлення до тварин, бо останніх часто привчають до присутності і дотиків за допомогою насильницьких методів.

Що робити

У популярних серед туристів місцях краще гуляти непопулярними маршрутами. Це дає змогу насолодитися місцевим бізнесом, інвестувати у локальну культуру та допоможе підтримати природну та культурну спадщину регіону.

Як поводитися на пляжі

Дослідники зазначають, що приблизно 6-14 тонн сонцезахисного крему щороку опиняються на коралових рифах. Більшість кремів роблять корали більш вразливими до вибілювання. Щоб уникнути цього, дослідники радять користуватися сонцезахисними кремами на основі оксиду цинка або оксиду титана. Варто також пам'ятати, що чим більшим є SPF, тим більше хімікатів опиняться у морі. SPF 50 цілком достатньо. 

Дізнатися більше