Як позбутися депресії після відпустки

Після тривалої відпустки повернення до роботи може викликати відчуття суму та пригнічення, також відоме як "післявідпустковий блюз".  І хоча зазвичай це стан минає з часом сам по собі, HuffPost підібрав прості способи, що допоможуть повернутися до нормального життя. Дивіться більше у ТСН stories.

       

Учені зазначають, що найбільше радості багатьом людям приносить не сам відпочинок, а його планування. Відповідно до дослідження, опублікованого 2010 року у журналі Applied Research in Quality Of Life, одна підготовка до майбутньої пригоди може поліпшити настрій. 

Заплануйте наступну подорож

       

Наявність мінімуму речей протягом відпустки дозволяє зрозуміти, що багато з того, без чого раніше було складно уявити життя, насправді не дуже потрібне. Тож після повернення додому хорошою ідеєю є прибрати оселю та повикидати усе те, що давно не тішить або навіть заважає.  

Позбудьтеся непотребу

       

Дослідження доводять, що їжа та пам'ять пов'язані – саме тому деякі наїдки інколи пробуджують дитячі спогади. Це ж саме працює і з приємними спогадами про відпустку. Можна навіть спробувати загалом покращити знання кухні країни, у якій ви побували.

Приготуйте страву, яка стала улюбленою під час відпустки

       

Низка досліджень довела, що навіть коротка прогулянка може підвищити настрій і допомогти подолати депресію після відпустки. У пригоді здатен стати й спорт - навантаження збільшують надходження ендорфінів (гормонів щастя) у кров людини. 

Більше гуляйте

       

У дослідженні Applied Research in Quality Of Life йдеться про те, що однією з головних причин того, чому люди є такими щасливими протягом відпустки, є почуття розслаблення, яке її супроводжує. Тому не варто одразу поринати у роботу та влаштовувати собі сеанси релаксації. 

Залиште час на відпочинок

       

Після повернення додому варто переглянути усі фото з відпустки та обрати ті, на яких зображено найяскравіші моменти та прикрасити ними будинок або ж опублікувати їх у соцмережах. Це допоможе викликати приємне відчуття ностальгії, що дещо покращить настрій.

Зафіксуйте хороші спогади

       

Дізнатися більше