Як правильно обрати подарунок

Новорічні свята вже близько, проте придбати подарунок близькій людині може бути непросто. На щастя, існують кілька порад, що можуть суттєво полегшити муки вибору. Дивіться більше у ТСН stories. 

Не додавайте щось до великого подарунку

Якщо виникає ідея візуально "збільшити" вартість свого подарунку і додати до нього ще щось, варто добре подумати. Коли людина отримує кілька подарунків відразу, вона починає автоматично підраховувати їхню вартість, і маленький подарунок лише погіршує становище. Це явище називається "парадоксом дарувальника". 

Даруйте враження, а не речі

Новий iPhone не буде таким новим через рік, проте омріяна подорож або концерт улюбленого гурту запам'ятаються назавжди. Цю ідею підтверджує дослідження психолога Томаса Гіловича, який дійшов висновку, що гроші, витрачені на заняття чимось, приносять більше щастя людині, ніж гроші, витрачені на володіння певною річчю. 

Подарункові карти - непоганий варіант 

Подарунок далеко не завжди є корисним отримувачу, а якщо дарувати гроші - може скластися враження, що ви доклали недостатньо зусиль. Хорошою альтернативою обом варіантам є подурункова карта, за допомогою якої завжди можна купити щось потрібне. Це не ідеальний варіат, проте ліпший ніж невдалий або погано вибраний подарунок. 

Думайте про людину, якій робите подарунок

Варто намагатися купити те, що отримувач ймовірно сам би собі купив. Це може здаватися очевидною порадою, проте насправді трапляється не надто часто. Люди часто намагаються використати подарунки як жарт, заохочення або обирають подарунок, що "символізує" щось про них, і є не надто корисним для отримувача. 

Витрачайте на інших більше, ніж на себе

Низка досліджень встановила, що коли людина витрачає гроші на інших, вона сама стає більш щасливою. До того ж, хороші почуття, отримані унаслідок цього, тривають більше, ніж у випадку, коли ви купуєте щось для себе. Найкращий спосіб обрати, що саме купити людині - запитати про це прямо. 

Дізнатися більше