Як убезпечити дитину у соцмережах

Сучасні діти починають користуватися смартфонами у дуже юному віці. Проте глобальна Мережа може містити чимало небезпек. До Дня безпечного Інтернету Facebook склав 10 порад, як убезпечити дитину в соцмережах. Дивіться більше у ТСН stories.

1. Не створюйте облікових записів у соцмережах для неповнолітніх дітей

Згідно з правилами Facebook та Instagram, обліковий запис можна створювати з 13 років (у деяких країнах – пізніше, відповідно до місцевих законів).

2. Поясніть підлітку, що в Інтернеті діють ті самі правила, що й офлайн

Так само, як дитину вчать дивитися направо і наліво перед переходом вулиці або одягати шолом під час катання на велосипеді, слід привчити її думати перед тим, як вона щось опублікує у Мережі чи прийме запит на дружбу від незнайомця. 

3. Почніть цифрове виховання якомога раніше

Поспілкуватися про технології з дитиною варто ще до того, як їй виповниться 13 років і вона зможе реєструватися в соцмережах. Якщо підліток користується Facebook або Instagram, варто додати його до друзів чи підписатися на нього.

4. Попросіть вашого підлітка навчити вас

Вас досі немає в соцмережах? Чи, можливо, ви б хотіли скористатися стримінговим музичним сервісом? Якщо ви й уявлення не маєте, як це працює, – попросіть підлітка показати вам. Розмова може стати гарною нагодою обговорити проблеми безпеки, захисту та конфіденційності.

5. Визначте ключові моменти та скористайтеся ними

Поява першого мобільного телефона у вашої дитини є хорошою нагодою встановити основні правила. Коли діти досягають відповідного віку, щоб зареєструватися у Facebook, Instagram чи іншій соціальній мережі, варто обговорити, як безпечно ділитися інформацією.

6. Допоможіть дітям керувати своїм часом онлайн

Намагайтеся бути хорошим прикладом. Якщо встановлюєте обмеження на те, коли ваш підліток може користуватися соціальними мережами чи Інтернетом (наприклад, не надсилати повідомлення після 22:00), то теж дотримуйтесь цих правил.

7. Допоможіть підлітку перевіряти та керувати налаштуваннями конфіденційності

Дитина може використовувати налаштування конфіденційності Facebook, щоб контролювати, кого додавати до друзів, хто бачитиме публікації тощо. Instagram також має безпекові інструменти -  на кшталт фільтрування за ключовими словами.

8. Заохочуйте дітей повідомляти, якщо вони бачать щось, що їх непокоїть

У Facebook та Instagram є опція «поскаржитися» на образу, залякування, домагання та інші проблеми. Глобальні команди переглядають скарги та видаляють все, що порушує стандарти спільноти. Більшість скарг розглядається впродовж 24 годин.

9. Користуйтеся технологіями разом

Запитайте дітей, чим вони найбільше полюбляють займатися онлайн – можливо, це ігри, спілкування з друзями чи обмін фотографіями. Поділіться тим, що любите робити в Інтернеті ви, – так технології стануть вашим спільним інтересом і темою для розмов. 

10. Довіртеся собі

Ви можете використовувати той самий стиль виховання щодо поведінки в Інтернеті, що і для активностей офлайн. Наприклад, якщо ваш підліток краще дотримується домовленостей через спільну угоду, гарною ідеєю було б укласти договір і навіть підписати його разом. 

Дізнатися більше