Як запобігти ранній смерті

Ранньою смертю називають ту, яка настає раніше досягнення людиною віку середньої тривалості життя. В Україні для чоловіків ця межа становить 66 років. Проте активний спосіб життя може суттєво зменшити ймовірність передчасної смерті. 

       

Як зазначає The Guardian, активний спосіб життя допомагає унормалізувати рівень холестерину, кров'яний тиск та навіть зменшує ймовірність появи серцево-судинних захворювань. Які види спорту є найбільш корисними та на що слід звернути увагу насамперед - дивіться у ТСН stories. 

       

Чому треба більше бігати

Дослідження, опубліковане у British Journal of Sports Medicine, розповідає, що ризик ранньої смерті можна знизити, якщо почати бігати (незалежно від того, як швидко та часто це робити). Так, навіть якщо бігати раз на тиждень, це усе одно подовжить життя. 

Чому варто записатися на плавання

Відповідно до дослідження 2017 року, проведеного Swim England, люди, що займаються плаванням, мають на 28% менший ризик померти завчасно і на 41% меншу ймовірність - унаслідок інфаркту або захворювань серця.

Чому варто зайнятися тенісом

Науковці з'ясували, що теніс та бадмінтон зменшують ризик смерті у будь-якому віці на 47%. Щоб з'ясувати це, дослідники British Jornal of Sports Medicine зібрали дані 80 тисяч дорослих віком від 30 років у період від 1994 до 2008 року.

Чим корисна йога

Йога зменшує ймовірність появи таких факторів ризику, що можуть призвести до ранньої смерті, як захворювання серця, високий індекс маси тіла, холестерин та високий кров'яний тиск. Ефект посилюється, якщо комбінувати йогу з бігом та аеробними вправами. 

Чому слід більше гуляти

Якщо сидіти занадто довго, можна зіткнутися з ризиком ранньої смерті. Проте праця, опублікована British Journal of Sports Medicine, дійшла висновку, що навіть низькорівнева активність – наприклад, прогулянка протягом 10-50 хвилин на добу – може знизити ризик смерті на 18%.

Скільки займатися спортом

Медичне видання BMJ зазначає, що щонайменше 150 хвилин помірної акивності або 75 хвилин енергійних фізичних навантажень щотижня можуть зменшити ризик ранньої смерті. Примітно, що миття посуду вважаються незначними фізичними навантаженнями, а швидка ходьба чи підстригання газону - помірними. 

Як харчуватися

Окрім фізичних навантажень, важливо також слідкувати за своїм раціоном. Згідно з даними ВООЗ, у людей, які регулярно вжвають до 30 грамів клітковини щодня, ризик передчасної смерті зменшується на 15-30%, тому варто їсти більше фруктів та зелені та уникати шкідливої для організму їжі. 

Дізнатися більше