Як вберегтися від коронавірусу

                

Коронавірус з Уханя стрімко шириться світом. Він вже дістався понад 60 країн і інфікував 90 тисяч осіб. Потрапив вірус й до України. Які симптоми має недуга, чим небезпечна, хто у групі ризику та що допоможе вберегтися від коронавірусу - дивіться у ТСН stories.

Які симптоми має Covid-19

Недуга, спричинена китайським коронавірусом, перш за все уражає легені і має такі симптоми як пневмонія, кашель, лихоманка та утруднення дихання. У тяжких випадках може бути відмова органів. 

Хто у групі ризику

80% інфікованих мають досить помірний перебіг хвороби. Передусім, вірус становить небезпеку для людей, що перебувають у так-званих групах ризику – осіб похилого віку, медичних працівників, що постійно контактують з хворими, та людей із хронічними захворюваннями.

Як можна заразитися

Covid-19 передається повітряно-крапельним шляхом. Проте вірус може зберігатися й на поверхнях - дверних ручках, поручнях, продуктових візках тощо. Люди можуть підхопити його, торкаючись брудними руками обличчя - особливо, слизових оболонок.

Як вберегтися від коронавірусу

1. Часто мити руки

Щоб мінімізувати шанси захворіти, варто часто мити руки або обробляти їх дезінфікувальними засобами. Робити це варто ретельно, звертаючи увагу на великі пальці, зап'ястя та ділянки між пальцями. 

2. Уникати дотиків до обличчя

Зменшити ризик зараження вдасться і якщо мінімізувати дотики до обличчя - особливо носа, рота та очей. Тоді недуга випадково не потрапить до організму. 

3. Зберігати дистанцію

Ймовірність захворіти вдасться знизити, уникаючи великих скупчень людей, а також тісного контакту з усіма, хто має симптоми респіраторних захворювань - у ВООЗ рекомендують перебувати від таких осіб на відстані 1 метра.

4. Термічно обробляти їжу

Не варто також споживати сиру або недостатньо термічно оброблену їжу. Після контакту з сирим м'ясом також варто ретельно мити руки та очищати предмети побуту - ножі, дошки тощо. 

Що робити у разі появи симптомів

1. Залишатися вдома

Як зазначається у гайдлайнах Центрів з контролю та профілактики захворювань США, щоб мінімізувати ризик росповсюдження хвороби, у разі появи симптомів респіраторних захворювань не слід ходити на роботу. 

2. Звернутися до лікаря

За наявності підвищеної температуру тіла, кашлю та ускладненого дихання варто якнайшвидше звернутися до лікаря та повідомити йому попередню історію подорожей.

Дізнатися більше