Як виховати генія: 13 правил для батьків

На те, наскільки вдало складеться доля дитини у майбутньому, впливає багато чинників. Проте багато чого залежить від батьків. Business Insider виокремив 13 правил, яких потрібно дотримуватися батькам, які прагнуть виховати успішних дітей.

Діти, що змалку звикли до роботи, стають працівниками, що легко знаходять спільний зв’язок з колегами. Вони з власного досвіду розуміють, що таке праця і здатні самостійно брати на себе відповідальність.

1. Заохочувати дітей робити хатню роботу

Діти, що змалку самостійно спілкуються зі своїми однолітками, допомагають їм, розуміють їхні почуття та вирішують свої проблеми власноруч, з більшою ймовірністю закінчують коледж та отримують постійну роботу ще до 25 років. 

2. Розвивати у дітей соціальні навички 

Коли батьки вимагають від дітей більшого, останні частіше досягають успіху. Діти, у яких батьки вважають за обов’язкове вступ до ВНЗ, частіше отримують вищу освіту незалежно від рівня доходів сім'ї. 

3. Вимагати від дітей більшого

За даними дослідження, проведеного Університетом штату Ілінойс, доля дітей, що походять з сімей, де стосунки між батьками є поганими, складається гірше, ніж у дітей з сімей, де батьки добре розуміються один з одним. І це не залежить від того, є батьки розлученими чи ні.

4. Мати здорові стосунки один з одним

Дослідження, проведене у 2014 році психологинею Сарою Тенг доводить, що матері, що закінчили старші класи школи або коледж більш схильні очікувати від своїх дітей того ж. А діти, що народилися у юних батьків, менш схильні здобувати вищу освіту. 

5. Мати хорошу освіту 

Коли дитина розпочинає навчання у школі з базовими знаннями про цифри, їхній порядок, тощо, це не лише допомагає їй краще опанувати математику, а й читання. 

6. Розвивати у дітей математичні навички

Згідно з дослідженням 2014 року, в межах якого було опитано 234 людини, діти, які народилися у незаможних сім’ях, проте отримали від батьків багато уваги у перші 3 роки свого життя, краще формують стосунки з іншими людьми та є більш академічно успішними в молодості. 

7. Мати хороші стосунки зі своїми дітьми 

Те, скільки часу матір проводить з дитиною у період від 3 до 11 років, впливає на поведінку дитини та її майбутні досягнення. Проте, якщо матір перебуває у стані стресу, вплив може бути й негативним. Це відбувається через емоційне зараження – психологічне явище, коли люди можуть підхоплювати емоції один одного.

8. Уникати стресових ситуацій

Те, як діти думають про способи досягнення успіху, значним чином впливає на їхні життя. Потрібно привчати молоде покоління до того, що інтелект, характер та творчі здібності є не сталими даними, а їх можна розвивати і змінювати.

9. Цінувати докладені зусилля 

Коли батьки живуть у бідності, діти мають менше можливостей для того, щоб сповна реалізувати свій потенціал. Розрив між успішністю дітей, що народилися у заможних сім’ях, та дітей, що походять з родин з низьким рівнем доходів, становить 30-40%.

10.  Мати високий соціоекономічний статус

Деякі батьки довзоляють своїм дітям усе, інші ж - весь час намагаються контролювати. Батьки успішних дітей мають бути перш за все авторитетними – щоб дитина їх поважала, проте не відчувала з їхнього боку тиску, який її обмежуватиме.

11 . Бути авторитетними

Батьки успішних дітей вчать їх не лише мріяти, а й втілювати свої мрії у життя – вибудовувати чітку послідовність дій, що має привести до реалізації задуманого.

12. Формувати у дітей міцність духу 

Доньки мам, що працюють, з більшою вірогідністю закінчують школу, отримують на роботі керівні посади та заробляють більше грошей, ніж їхні однолітки, чиї матері були домогосподарками.

13. Мамам варто працювати

Дізнатися більше