Як людство може врятувати Землю від кліматичних змін

Як тільки глобальна температура підвищиться більш ніж на 1, 5 С, кліматичні зміни стануть невідворотними і матимуть катастрофічні наслідки. За розрахунками вчених,  це трапиться вже через 12 років. Як ми можемо врятувати Землю – досліджував Business Insider. 

Вчені пропонують вдатися до геоінженерії – впроваджувати технології, що змінюватимуть атмосферу Землі, моря й небо для того, щоб не допустити нагрівання планети. Вони будуть знижувати концентрацію парникових газів, регулювати сонячну радіацію тощо. 

Як людство може врятувати планету

Існує кілька методів зниження концентрації парникових газів – від висадження дерев до використання передових технологій, що зможуть висмоктувати вуглекислий газ з повітря та зберігати його під землею. Прототипи останніх вже існують.

Використовувати технології очищення повітря

Коли вулкан вивергається, сульфур у хмарах з диму попелу віддзеркалює сонячну радіацію. Якщо штучно наповнити небеса сульфуром, можна буде зменшити нагрівання Землі.

Створити хмари з сульфуру

В теорії, якщо помістити в океан залізо у достатній кількості, це може спровокувати цвітіння фітопланктону, який поглинатиме вуглекислий газ з атмосфери. 

Додати залізо в океан

Ще один спосіб управління сонячним випромінюванням – вкрити поверхню океанів білою піною – сонячне світло та тепло відбиватиметься від неї так само, як від вкритої льодом Арктики. 

Вкрити поверхню океанів білою піною

Через танення льодовиків рівень води постійно піднімається і багато міст опиняються під загрозою затоплення. Якщо льодові масиви в Арктиці та Гренландії відколються, ситуація стане катастрофічною. Науковці пропонують підперти їх масивними стінами.

Зміцнити льодовики стінами

Дізнатися більше