Земля із двома Сонцями. NASA відкрило "турбюро" до екзопланет

NASA запустило проект під назвою Exoplanet Travel Bureau, що дозволяє подивитись на панорами декількох екзопланет, що розташовані за межами Сонячної системи. 

До кожної віртуальної екскурсії на сайті космічної агенції є свій постер та дотепний слоган. 

Kepler-186f - перша планета розміру Землі, яку виявили у потенційно "життєвій зоні" навколо іншої зірки, де може існувати рідина на поверхні планети. Його зірка набагато холодніша та червоніша за Сонце, а тому, якщо на планеті Кеплер-186f існував би рослинний світ, він був би у кольорах, що значно відрізняються від звичних землянам. Відповідне відкриття зробив орбітальний телескоп NASA з однойменною назвою - Kepler. 

Там, де трава завжди червоніша з одного боку

Kepler 186-f

 

Екзопланету PSO J318.5-22 відкрили у жовтні 2013 р. Вона належить до небесних тіл "вільного плавання", які самотньо дрейфують у галактиці і не обертаються довкола батьківської зірки. Не так вже й багато відомо про те, як ці планети існують, але вчені стверджують, що вони могли з'явитися внаслідок зіткнення інших планет чи зірок у молодих системах. Світяться такі планети дуже слабко, а тому можна вважати, що на них - суцільна темрява. 

 

 

Там, де нічне життя ніколи не закінчується 

PSO J318.5-22

 

На відстані у 40 світлових років від Землі є планета TRAPPIST-1e, що має неймовірні краєвиди: блискучі небесні тіла у червоному небі, що нагадують більші і менші версії нашого  Місяця. Ці небесні тіла мають розмір, близький до Землі, і розташовані за межами нашої планетарної системи. 

Ласкаво просимо на TRAPPIST-1e, обрану найкращим місцем для відпочинку за 12 парсеків від Землі

Ще одна екзопланета у списку - HD 40307. Вчені не знають, яку вона має поверхню: скелясту чи поховану під товстими шарами льоду та газу. Достеменно відомо про це небесне тіло лише одне - гравітація тут значно більша, ніж на Землі. 

 

Відчуй гравітацію на супер-Землі

HD 40307

Серед вчених точиться багато суперечок про те, яку з відкритих екзопланет вважати першою, однак є одна, яка вирізняється серед інших. У 1995 році була виявлена 51 Pegasi b. Ця екзопланета становить приблизно половину маси Юпітера із зоряною орбітою всього лише 4,2 звичних для Землі дні.

Завдяки ній був відкритий цілий новий клас планет під назвою "Гарячі Юпітери": гарячі, масивні планети, що рухаються ближче до своїх зірок, ніж Меркурій. 

Листівка з твоєї першої екзопланети

51 Pegasi b 

Як і планета Люка Скайуокера Татуїн  у "Зоряних війнах", Kepler-16b обертається довкола одразу двох зірок. Ця екзопланета може бути газовим гігантом на кшталт Сатурна, а температура на її поверхні близька до температури сухого льоду. Перспективи життя на цій екзопланеті невеликі, однак її відкриття вказує на те, що знаменитий подвійний захід сонця - це щось більше, ніж просто наукова фантастика. 

Земля двох Сонць. Коли у твоєї тіні завжди є компанія

 Kepler-16b 

Дізнатися більше