Життя на Червоній планеті. Як виглядатимуть будинки на Марсі

NASA влаштувала конкурс зі створення моделей надрукованих на 3D-принтері будинків для життя на Марсі. Учасники спроектували не лише необхідні житлові об’єкти, а цілі середовища для існування, що дозволять космічним дослідникам жити і працювати на Червоній планеті.

Спроектований будинок має бути площею сто квадратних метрів, аби розмістити чотирьох космонавтів на місії до Марса, а також приміщення для зберігання необхідної техніки. Окрім цього, кожна команда мала розрахувати фізичні та функціональні характеристики будинку на Марсі, використовуючи спеціалізовані програмні засоби. 

Серед 18 команд, які долучилися до змагання, обрали 5 найкращих, які розділять між собою призовий фонд у 100 тисяч доларів. Так виглядають будинки переможців. 

Zopherus

Команда з Арканзаса запропонувала створити павукоподібний апарат, який відсканує навколишнє середовище за допомогою низки автономних роботів, що збиратимуть матеріали для друку будинків на 3D-принтері: лід, оксид кальцію та марсіанський ґрунт.

За задумкою творців, пересувний 3D-принтер зможе побудувати ціле містечко - низку окремих будівель. Кожна з них матиме горище з панормамним вікном, аби люди могли насолоджуватися марсіанським пейзажем.

Проект Marsha передбачає побудову високих будинків, що нагадують вулики. Вони спроектовані із подвійною оболонкою, аби захистити людину від агресивного середовища Марса. Друкувати такий дім творці пропонують також з місцевих матеріалів: базальтових порід та поліхлоридних кислот, отриманих з рослин, які можуть вирощуватися на планеті.

Marsha - чотириповерхова будівля із усім необхідним: кухнею, кімнатами та горищем із прозорим куполом. 

Kahn-Yates

Розроблений командою Kahn-Yates будинок  довгастої форми спроектований з перфорованого, пластичного шару високої міцності, який дозволяє пропускати світло. Така форма споруди призначена для мінімізації удару від потенційних пилових бур. 

Під верхньою оболонкою споруди окрім житлових приміщень та лабораторії буде розташований невеличкий сад. 

SEArch+/Apis

Команда SEArch+/Apis розробила проект будинку, який зовні нагадує зменшену копію сіднейського оперного театру. Споруду пропонують надрукувати з реголіту – марсіанського ґрунту, а особливу увагу приділити радіаційному та фізичному захисту людини. 

Northwestern University of Evanston

Команда Northwestern University of Evanston представила свій проект марсіанського будинку.  Ця споруда схожа на юрту приземкуватої форми з унікальною сферичною оболонкою та параболічним куполом. Всередині всі необіхдні кімнати: кухня, ванна, спальні,  які будуть розташовані по колу. 

 

 

Дізнатися більше