Альтернатива газу: як Україна може позбутися залежності від Росії

У вітчизняних науковців, які займається альтернативною енергетикою, з'явилася надія на державну підтримку.

Газовий конфлікт з Росією, що стався на початку цього року, змусив Україну серйозно замилитися над пошуками альтернативних "блакитному паливу" джерел енергії. Вчені запевняють, що українські споживачі справді можуть позбутися "газової залежності", але необхідне державне фінансування.

Сподівання, що влада зверне увагу на це питання, не виявилися марними. Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко особисто взялася контролювати цю проблему. Вона запровадила спеціальні засідання уряду, перше з яких пройшло сьогодні, 29 січня. На думку Тимошенко, можна спокійно заміщувати половину обсягу природного газу, який споживає Україна. І тоді не треба буде залежати від інших країн.

"Обсяги альтернативних джерел, які може надати сьогодні Україна, є просто унікальними", - підкреслює голова уряду. Наприклад, за її словами, за рахунок використання біогазу, відходів рослинництва та неліквідної деревини можна зекономити до 20 млрд куб. м газу щороку.

Прем’єр вже доручила Мінпаливенерго, Міністерству ЖКГ та обласним держадміністраціям розробити комплексні регіональні плани щодо переходу в енергогенеруючому й побутовому секторах на використання мазуту, вугілля, електроенергії та ядерного палива.

Починання прем’єра підтримують і українці. "Щоб не мати проблем із газом - краще від нього відмовитись", - вважає інженер з Рівненщини Анатолій Сінозацький. Винахідник запропонував власну альтернативу - побутове сміття. Таким чином, переконаний він, можна вбити "двох зайців" одночасно - і природу врятувати, і незалежність від Росії отримати.

Сінозацький досліджує процеси виробництва палива більшу половину свого життя. І днями він вперше презентував промисловий газогенератор. Його сировина - роліетилен, деривина, гума, простіше кажучи, усе, чим переповнені сміттєзвалища

З побутового сміття на переробку не годиться лише метал, скло та будівельні відходи. Решта завантажується в середину агрегату, і недовзі з нього з’являються перші краплі рідкого палива.

"З однієї тони сміття можна отримати до 300 літрів палива, якщо це побутове сміття, і ще можна отримати 700-800 кубів генераторного газу", - розповів Сінозацький ТСН.

На оглядини нової установки вже приїхали покупці з Криму. Вони констатують, що на півострові від туристів залишається дуже багато сміття, яке тепер вони зможуть перетворювати на дешеву енергію.

Вартість подібного міні-заводу залежить від обсягів переробки. Наприклад, для містечка, де проживає тридцять тисяч населення, необхідно купувати установку на шість тисяч тон в рік – вартість такої чотири мільйони гривень. Бізнесмени готові, аби тільки банки дали кредити. Адже витративши таку суму лише один раз, вони отримають паливну незалежність на довгі роки.

Одеські вчені також навчилися добувати альтернативно паливо з відходів. Але зі специфічних – використаної автомобільної гуми. Фахівці однієї з компаній створили паро-термічний реактор, за допомогою якого структура автогуми змінюється у зворотному процесі, тобто з’являється синтетична нафта, газ та металевий корд. До того ж, надлишковим теплом від термічної реакції можна обігрівати взимку лікарні, дитсадки та школи.

Технологія також здатна вирішити проблему утилізації автогуми, яка є вкрай шкідливим забруднювачем довкілля, адже шини практично не підлягають біологічному розпаду. Якщо їх просто закопують в землю, то вони виділяють шкідливі для здоров`я людей речовини.

Винахідники стверджують: Україна може обійтися без російського газу. При цьому найчастіше вони проводять розробки власним коштом, а подекуди навіть у себе вдома. Якщо об’єднати їх наукові здобутки, країна могла б зекономити понад 50% природного газу.

Найпростіший з відомих шляхів до української газової незалежності - метанові бактерії у корови. За словами інженер Миколи Грушицького, якщо взяти у баночку півлітри звичайного гною та принести у лабораторію, там бактерій перетворюють у газ метан за допомогою зброджування.

Мрія Грушицького – отримати біогаз з відходів спиртових заводів. З одного кубометра виходить 30-40 кубометрів газу. Ще в середині 20 століття цю теорію описав спиртовик Арон Фукс, але тоді газ був дешевший і ніхто ідеєю не перейнявся.

Екологи підтримують своїх колег-інженерів. Вони радять підприємцям запроваджувати нові технології виробництва, менш енергозатратні, та переходити на відновлювальні джерела енергії. Якщо і влада підтримає вітчизняних розробників, Україна дійсно може позбутися газової залежності та створити власну унікальну систему енергопостачання.


Читайте також:

Уряд наказав знайти заміну російському газу
Вчені шукають альтернативу газу
Україні потрібен імпортований російський газ

ВідеоУкраїна може обійтися без російського газу

ВідеоПаливо з автошин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: