Барак і його брати: 50 людей, які правлять світом

Видання Newsweek склало перелік 50 найвпливовіших осіб планети.

В цьому році в переліку немає жодного італійця. Але все одно, Данте Аліг'єрі був би задоволений: обрані персонажі гідні кожний своєї долі – опинитися в раю, пеклі, чистилищі. Іншими словами, перелік складали без урахування гарних чи поганих рис, американці обирали претендентів у цій класифікації, виходячи лише з можливості індивідуума залишити слід в сучасній історії.

Папа Ратцингер опинився на низькому 37-му місці, пропустивши вперед (27-е місце) цинічного и досвідченого маніпулятора в парламентських кулуарах, голову штабу Обами Рахма Еммануеля. В переліку на цей раз не опинився Білл Гейтс, чия операційна система працює в 9 з 10 комп’ютерів по всьому світу. На першому місці опинилась політика, тому що вона буде завжди: під час гриз, глобального економічного та фінансового терору, на неї дивиться увесь світ, сподіваючись, що вона покаже світло в кінці тунелю, пише італійський журналіст Вітторіо Зукконе.

Природно, на першому місці рейтингу – Барак Обама, месія колективного спасіння, за ним йде китаєць Ху Цзінтао, француз Ніколя Саркозі та тріумвірат у складі Бернанке з Федерального резерву, Жана-Клода Тріше з Європейського Центробанку та Маасакі Ширакава з японського ЦБ – трійця, яка протягом кількох місяців намагається підживити киснем астматичні світові фінанси.

Далі йдуть німкеня Ангела Меркель, новий російський цар Путін, британець Гордон Браун, який піднявся з непопулярності завдяки своїм планам спасіння банків, король Саудівської Аравії (нафта завжди мала значення) і навіть верховний духовний лідер Ірану Хомейні, а не його маріонетка Ахмадінеджад.

В цій мішанині хороших, не дуже хороших і поганих, звичайно, знайшлося місце для Усами Бен Ладена. На щастя, він опинився далеко позаду Папи Римського та Руперта Мердока. Класифікація згадує імена генерала Девіза Петреуса – єдиного американця, що гідно показав себе в провальних "превентивних війнах" Буша в Іраку та Афганістані, а також Далай-ламі, мексиканського міліардера Карлоса Хелу, одного з найбагатших людей світу, а також власника єдиної в світі компанії автопрому, що лишилася на плаву – Toyota, Катсукі Ватанабе.

В класифікацію Newsweek все ж потрапили п’ять представниць слабкої статі. Це Меркель, Соня Ганді, Ненсі Пелосі, Маргарет Чан – директори ВООЗ та Опра Уїнфрі – жінка, яка домінує на американських телеканалах. Радник обраного президента Валері Джаррет та Хілларі Клінтон потрапили в перелік планетарної еліти. Що стосується Хілларі, ділиться автор статті своєю думкою, то їй це вдалося лише в парі з чоловіком Біллом, котрий перетворив її на героїню найнезвичайнішого, справжнього реаліті-шоу.

Публікація La Repubblica, ИноПресса.Ru.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: