Будуть і вибори, і майдани. Але Майдану не буде

Кінець кампанії свідчить – у декого з лідерів нерви здають.

Кінець кампанії свідчить – у декого з лідерів нерви здають. Не думаю, що сторони й раніше не знали, які механізми фальсифікації у кого в руках, тим більше це стосується «коаліційних сил», які мають переважний вплив на вертикаль виконавчої влади .

Очевидно, за останніми заявами Партії регіонів про масштабні фальсифікації виборів, що ніби готуються їх опонентами, та її діями із «захоплення Майдану» може стояти реальне занепокоєння динамікою (чи статикою?) власного рейтингу, коли перемога (рахуючи разом з партнерами по коаліції) стає не такою вже й самоочевидною. 

Все ж таки останнім часом у громадян з`явилося більше підстав для критичного ставлення до урядової команди – взяти нинішні ціни на м`ясо, яйця, олію…

З іншого боку, відсутність аналогічної реакції з боку НУ-НС чи суто символічну реакцію БЮТ (мається на увазі «наметове містечко» на Софійській площі у Києві), у яких, очевидно, не менше підстав передбачати фальсифікації на користь опонентів, можна пояснити їх упевненістю в тому, що рівні підтримки цих блоків якщо й не ростуть, то, принаймні, не падають. Сил і можливостей для масових фальсифікацій на свою користь у них просто немає.

Приймаючи зміни до Закону про вибори, депутати створили пастку, в яку можуть потрапити усі учасники виборів. Вибори в округах не можуть бути визнані недійсними – незважаючи на кількість дільниць, на яких не можна встановити їх результати. Це означає, що якими б не були масштаби фальсифікацій – результати виборів в цілому по Україні все одно будуть встановлені. І обов`язково хтось виявиться ними незадоволеним.

Тому все, що робиться зараз на майданах Києва – це підготовка не до зриву виборів, а до кампанії з перегляду їх результатів. Головними об`єктами тиску будуть ЦВК, яка має підбити підсумки виборів та оголосити їх результати, та Верховний Суд, до якого будуть оскаржуватись рішення ЦВК. Враховуючи терміни розгляду скарг за результатами виборів судами різних інстанцій, можна приблизно розраховувати на два місяці «масових заходів» у Києві.

Якого кольору будуть майдани? Зрозуміло, кольору того, хто зазнає поразки. Майдану зразка 2004р. не буде з різних причин. Головна з них – та, що для більшості громадян нинішні вибори – «не їх війна». Звичайно, найбільш палкі прихильники партій-лідерів можуть прийти чи приїхати на майдани Києва за власною ініціативою, проте, турбуватися про них доведеться партійним спонсорам. А для більшості учасників майдани скоріше будуть просто місцем заробітку – порівняно з літніми вояжами можна заробити  більше, з огляду на «несприятливі погодні умови».      

Юрій Якименко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: