Чєлавєк з пультом

Віктор Федорович! Чуєте мене?.. Не впізнали?.. А, значить, ще довго проживу... Я український поет Антон Павлович Чехов.

Віктор Федорович! Чуєте мене?..  Не впізнали?.. А, значить, ще довго проживу...
Хто захрипла? Ви хотіли сказати "захрип”?!..
Ні, я не Ганна Герман, котра захрипла. Я український поет Антон Павлович Чехов.

Пам’ятаєте такого? Ви ж самі сказали минулого тижня, що Чехов "стал нам родным... Я часто бывал в доме Чехова в Ялте". Пригадуєте? Ви ж у мене і чайок пили. Віршики я вам ще читав про вишневий сад.

Яка білочка? Ні, це вам не білочка, це вам я дзвоню – Антон Павлович Чехов.

Хто вам сказав, що помер? Ганна Герман? Ні, я живий і голосувати за вас ходив... Ось і Анна Ахметова не дасть збрехати. І цей, як його... Ісаак Бебель. Теж ваш улюблений. Словом увесь геноцид нації зібрався провести вас в останню путь. Чи, як у вас кажуть, в останню ходку...
Гулак-Артьомовскій? А той проти вас. Той за Юлю. Теж геноцид, але за Юлю...

І я йому те саме казав: що ж ти, артьомовскій, а за Юлю? А він каже, що вона зі своєю косою дуже йому Одарку нагадує з "Запорожця за Дунаєм”, а ви йому євнуха нагадуєте з його ж таки опери...

Хто такий євнух? Ну, як вам сказать... Це все одно, що президент з обрізаними, як у вас, повноваженнями. Так що у Одарки більше повноважень, як у євнуха.

Ви збираєтесь ті повноваження назад повернути? Бог у поміч. Але це не просто. Один євнух теж пробував пришити собі втрачені повноваження. Пришити – пришив, а толку... От і вас чекатиме постійне падіння... І ВВП в тому числі.
Не заздрю я вам, Вікторе Федоровичу! Поки ВОНА працює, вам доведеться відпрацьовувати. Причому у поті чола.
Я чого вам дзвоню. Тут таке діло... Ви ж без п’яти хвилин президент, а ваша перша леді ще, як би це сказати, не готова до цієї почесної ролі.

Ні, я чув, що ви її на онуків присадили, бо на валянках вона вже попеклась. У Лукашенка жінка взагалі корову доїть і нічого. Кажуть, демонструє високі надої. Але коли вас запросять, якщо запросять, кудись у цивілізовану країну... Ні, я не про Абхазію, Південну Осетію і Косово... І навіть не про Нікарагуа. Я про Європу й Америку. Так от, коли вас туди запросять, то за протоколом треба вам і першу леді з собою прихопити.

Ганна Герман? Ну, якщо вона леді... Скоріше вже Олена Бондаренко. Але ж тоді вам доведеться нарешті з нею одружитися.

Ні, це нормально. Он Саркозі. Виграв вибори з одною жінкою, а після виборів уже з другою живе. Не бачили її? Ви що ж "Плейбоя” не читаєте? Там вона у всій красі – наголяса.

Чого це ви рознервувалися?.. Ні, це не всіх жінок президентів та прем’єрів обкатують у "Плейбої”. Так що вашій Люсі це не загрожує.

Але чого я дзвоню? Хочу вам свої послуги запропонувати. Я ж людина світська, обтесався по салонах, то міг би і вашу, пробачте, леді та й вас заодно обтесати...

Та ні, не зайвий жир... Хоча вам би не зашкодило.

Я маю на увазі навчити вас світських манер... щоб не сутулились... ногами не човгали... а головне – як себе поводити, як ножа і виделку тримати, на які теми говорити, аби не висміяли... А то ж подумайте. Приїдете до Америки, а ваша Люся почне наколоті апельсини шукати. Або підійде до неї у Варшаві дружина їхнього президента і поцікавиться: "A czego pani taka blada?” А ваша Люся у відповідь: „Хто – я? Да ти сама б... паслєдняя!”

Яке Му-му? Що я роблю з Му-му? Та що ви, по-перше, це не я написав, а по-друге, я з Му-му ніколи... хіба я збоченець? Я ж український письменник.

Я хочу помогти вам. Бо Ганя, бачу, не справляється. Ви й далі товчете воду у ступі. Вас запитують про Бандеру, а ви – про газ. Уявляєте, яка на Заході буде потіха! Або запитають вас про Євросоюз і про НАТО, а ви їм – знову про газ і консорціум на пів години.

Що? У вас ця тирада запрограмована? І що – витерти ніяк не вдасться? І багато у вас такого запрограмовано? Ойойой! Та ви чисто, як кіборг...

Як? Ви і є кіборг?.. Останнє покоління?.. Донецький дизайн? Да-а, пальма Мерцалова сховається.

Хто б подумав! А де у вас системна плата?.. І дротики там?.. І кнопочки?.. І лампочки?.. А як же ви сідаєте?.. Ага, спеціальне крісло з вирізаним сидінням. Щоб лампочки не пошкодити. Дуже зручно... Тим більше, що нагадує вам щось до болю знайоме..

А антена де?.. Так я і думав... Бо інколи віддувається... Ні, не сильно. Але помітно.

Скажіть – а Юля?.. Нічого собі! І Юля кіборг? Та ви що! Чужий проти Хижака! А хто Хижак?.. А у неї де антена?.. А-а, тому вона її й не розплітає... І лампочки там!.. І кнопочки!.. І дротики!.. О-о, то їй легше. В сенсі, що сісти може нормально. Просто на системну плату.

А все керування дистанційне?.. Через пульт?.. А пульт у кого?.. Не може бути! Один пульт на вас двох!.. Хто б подумав! І він теж кіборг? А я думаю, чого він вас, Вікторе Федоровичу, минулого разу двічі поздоровляв! Щось там було, видно, заїло.

А ним теж дистанційно керують?.. Диви-диви, як техніка вперед пішла!

Ну, що ж, я вам у такому випадку ні до чого. Я людина старої дати. До техніки руки не лежать... Що кажете?.. Не чути!.. Що?.. Алло!..

Не чути нічого! Що ви там з антеною робите?.. Га?.. Що, питаю, з антеною робите?!

А-а, ну, не буду заважати. Передавайте привіт Юлі.

_______________________________________

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Шото такоє мощноє і грубоватоє

Шо спільного у Юлі Дніпропетровської і Віті Єнакіївського? І я поняв: любов до літератури. Даже не любов, а пристрастіє. Це як з алкоголем. По собі знаю. Як почнеш пить... тоїсть читать, то й не відірвешся.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: