Давос-2009: борщ та ікру не подавати

Черговий Давос пройде на рідкість скромно, без вечірок, ікри та шампанського. Навіть "український фуршет", який традиційно проводить в Давосі Віктор Пінчук, нібито скасували.

Світові лідери вперше зберуться на форумі в Давосі в умовах кризи і безпрецедентної недовіри до них населення власних країн. Основне питання буде одне: як подолати рецесію.

У цьому році вся увага учасників заходу буде прикована до урядів, а не до банків та хедж-фондів, оскільки в умовах глобальної кризи гроші та вплив залишилися тільки у платників податків. Може саме тому, цього року в Давосі зібралися лідери 40 країн, що набагато більше, ніж зазвичай збирає цей мажорно-снобистський клуб.

Можливо навіть, це буде перший Давос, коли капіталізм почне вважатися невдалою моделлю, а не прикладом для наслідування, - саме таку думку висловив відомий французький економіст Ейтан Капстейн.

Всесвітній економічний форум в швейцарських Альпах буде цього року позбавлений звичного розкошу.

Давос відомий своїми розкішними прийомами: Останніми роками і страви приголомшували розкішшю: Google, наприклад, пригощав гостей вином вартістю 400 доларів, іранською ікрою, омарами і крабами з тайським соусом.

Цього року все буде інакше: на атмосфері в Давосі чітко відіб’ється світова економічна криза. Біле вино прийде на зміну елітному шампанському. Багато традиційних прийомів, наприклад від Goldman Sachs, взагалі будуть викреслені з програми форуму. Але при цьому очікується небачена досі кількість учасників.

На п'ятиденному конгресі, де зберуться близько 2500 учасників, атмосфера буде більш аскетична, ніж зазвичай: запрошено менше кінозірок, влаштовується менше помпезних прийомів. Але все таки 1400 топ-менеджерів і президентів найбільших світових компаній до Давосу приїдуть, хоча для цього фірма має сплатити річний членський внесок розміром в 42500 швейцарських франків плюс 18 тисяч франків за право відвідувати форум.

Основна форма роботи ВЕФ - це семінари на різноманітні теми. В рамках давоських зустрічей проводиться близько 300 пленарних засідань, семінарів і "круглих столів", а також "міні-зустрічі у верхах". Протоколів немає, виступи офіційно не фіксуються, прикінцеві резолюції не приймаються.

Та все ж, не дивлячись на мінімальність розкошу, понад 40 голів держав, 36 міністрів фінансів, декілька десятків голів Центробанків поїдуть в ці дні на швейцарський курорт.

Проте, криза, змусить багатьох головних героїв минулих форумів зайняти інші ролі або взагалі лишитися осторонь: екс-голову Merrill Lynch Джона Тейна та голову збанкрутілого банку Lehman Brothers Річарда Фулда. Ще торік Фулд виступав як авторитетний експерт в Давосі, а за 9 місяців він став уособленням провального менеджменту, жадання влади та наживи.

З упевненістю можна сказати, що на Всесвітньому економічному форумі не буде ні Барака Обами, ні голови Федеральної резервної системи Бена Бернанке. У списку учасників від США зареєстрований лише колишній міністр фінансів Лоуренс Саммерс. Можливо, приїде і новий держсекретар Гіларі Клінтон. "Якщо ні - констатує видання, - можна стверджувати, що з американською домінантою в Давосі покінчено".

Як пише The Financial Times, західні бізнесмени і політичні лідери збираються в умовах безпрецедентної недовіри до них населення власних країн.

Про це свідчить 10-е видання "барометра довіри" компанії Edelman, яка традиційно включає досвід 4,5 тисяч "впливових осіб" в 20 країнах.

За словами гендиректора компанії, яка проводила дослідження, Річарда Едельмана, цього року впала довіра до всіх груп. Такі компанії, як Enron, WorldCom і Parmalat, підірвали довіру до бізнесу. Низка скандалів на CBS і в The New York Times підірвала репутацію преси. Урядам в Лондоні і Вашингтоні пригадали війну в Іраку, а Вашингтону ще і ураган "Катріна".

Та дослідження показало, що в країнах, які динамічно розвиваються (Китай, Бразилія, Росія, Індонезія, Мексика), довіра до влади і бізнесу збільшилася. Протягом наступного року мине багато форумів, від G20 до Копенгагенського, і, можливо, вперше західні країни, позбавлені грошей і довіри, не зможуть диктувати свої умови, підсумовує Едельман.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: