Київ став осередком блогерського щастя (відео)

У столиці України пройшла друга міжнародна конференція Blogcamp CEE 2008.

Враження учаснків - на відео

У Культурно-мистецькому центрі Києво-Могилянської академії кипить життя. Коридори та зали усіх чотирьох поверхів, виділених під проведення конференції, заповнені молодими людьми, для більшості з яких Інтернет став ледь не другим домом. Блиск в очах, усмішка на обличчі та ноутбук на колінах – середня характеристика більшості присутніх хлопців та дівчат, які приїхали сюди не лише з України, але й з Прибалтики, Казахстану, Білорусі, Росії, Польщі, Чехії та інших країн (загалом більше 500 людей) щоб поділитися своїм баченням розвитку блогосфери, соціальних мереж та громадської журналістики. А дехто привіз дуже навіть конкретні ідеї з цього приводу, з розрахунком знайти для їх втілення інвесторів, яких на цьому святі також достатньо.

Другий і основний день Блогкемпу відбувся в суботу, 18 жовтня. Велика актова зала заповнена практично повністю, це при тому що на офіційному відкритті присутні були далеко не всі - багато хто залишився в коридорах, вивчаючи програму дня, спілкуючись з друзями чи просто попиваючи каву. На сцену виходять організатори і майже одразу заявляють – організаторів немає. Справа у тому, що Blogcamp проходить у форматі Barcamp – тобто учасники самі ж і організовують свято. Завдяки цьому кожен може внести свою лепту у покращення події, а в разі наявності конкретних ідей щодо розвитку Інтернету загалом – виступити з відповідною доповіддю. Розклад таких доповідей теж формується його учасниками – кожен може вписати тему свого виступу в загальну таблицю.

Після офіційного відкриття потрапляю на не менш офіційну прес-конференцію. Тут я дізнаюся, що кількість блогів в Україні протягом року збільшилася більш ніж вдвічі – до 260 тисяч; одержую опис "середньостатистичного" блогера; а також інформацію про те, що українська блогосфера стала нарешті самодостатньою і не орієнтується більше ні на яку іншу країну. Після нетривалих офіційних промов йду нарешті дивитися, що, власне, відбувається.

Потім почалося найцікавіше –виступи і доповіді. Багато цікавих людей з не менш цікавими ідеями розповідали про своє бачення розвитку блогів, соціальних мереж; шляхи втілення нових ідей та одержання з цього прибутку. Крім "звичайних" любителів Інтернету, на Блогкемпі виступали також інвестори – розповідаючи, у що вони зараз готові вкладати гроші, а також представники Інтернет- та ІТ-компаній – презентуючи свої нові продукти.

Blogcamp
ТСН.ua
Справжній блогер не розлучається з ноутбуком практично ніколи:)
Виступи проводилися паралельно на всіх чотирьох поверхах, а також у підвалі, тому вибирати було з чого. Оскільки нецікавих доповідей практично не було, то всі приміщення, у яких вони проходили, були заповнені майже вщерть – люди охоче сприймали нову інформацію та ділилися власним досвідом. А після закінчення слухачі приходили до стенду з розкладом і обклеювали ячейку щойно прослуханої доповіді спеціальними стікерами з трьома видами оцінок: "Ruleees!", "+1" та "Торкнуло)". Ячейки найбільш успішних виступів були заклеєні вщерть.

Серед інших мені особливо сподобався виступ молодого хлопця – співзасновника фірми, яка займається створенням і підтримкою Інтернет-магазинів. Втім про свою діяльність він майже не розповідав – у його промові йшлося про те, як досягнути успіху на ниві сучасного Вебу. І головне те, що, незважаючи на досить юний вік доповідача, аудиторія слухала його з відкритим ротом, побіжно записуючи деякі тези у блокнот. І це при тому, що він розповідав не так про те, що слід конкретно робити для успіху, а більше про те, як для цього треба мислити і до чого в першу чергу прагнути.

2010
ТСН.ua
Так вдячні глядачі відзначали виступи, які їм сподобалися
У тому, що мислення у "жителів Інтернету" відрізняється від мислення більшості людей, я переконався, відвідавши доповідь, присвячену виживанню Інтернет-індустрії в умовах кризи. Організатори цього виступу одразу ж дали зрозуміти: криза – явище нудне, тому його слід "розбавити" хоч якимось "креативом". Для цього, в першу чергу, на великий екран спроектувався "вордовський" документ під назвою "Сіськи2.doc". Документ складався зі списку серйозних і не дуже явищ сучасного світу – від "Фінанси " та "Ідеї" до "Мізки" та, власне "Сіськи". Список був досить довгим, тому всі присутні в залі разом його проріджували, викидаючи непотрібні, на їх думку, теми чи об'єднуючи суміжні в одну. Мабуть, говорити про те, що жіночі принади в списку залишилися, буде зайвим.

Більше того – після оформлення остаточного переліку і визначення основних явищ, присутні розбилися на підгрупи, кожна з яких влаштувала брейн-штурм для визначення власне наслідків впливу світової кризи на конкретну сферу з майбутнім обґрунтуванням своїх висновків для всієї аудиторії. Так от, найбільш цікавою та, як не дивно, аргументованою була саме доповідь під назвою "Прибиральниця. З сіськами".

Blogcamp
ТСН.ua
Наочна боротьба з кризою:)
Після 17 години розпочалося нагородження кращих блогерів – Best Ukrainian Blog Awords (BUBA). Було представлено блоги у 7 номінаціях, голосування за які розпочалися в Інтернеті ще за місяць до початку Блогкемпу. Втім, остаточне слово у визначенні переможця мали все-таки судді.

Переможцями стали:

- у номінації "Найкращий блог на сайті ЗМІ" – тижневик "Компьютерное обозрение"

- у номінації "Найкращий ІТ-блог" – Ігор Шастітко, Microsoft

- у номінації "Найкращий блог на сервісі Blox.ua" – "Гастрономічні фантазії"

- у номінації "Спільнота блогерів" – сайт "Інфопорн"

- у номінації "Найкращий професійний блог" – "Тотальні комунікації"

- у номінації "Найкращий тематичний блог" – "Про генетику і не тільки"

- у номінації "Найкращий особистий блог" – "Спостереження за собою та оточуючим світом" Артура Оруджалієва


Закінчився день тематичним кліпом гурту PATSYKY Z FRANEKA, у якому троє хлопців, на фоні проектованих сайтів різних блогів та соціальних мереж розповідали, як вони сумують за Степаном, який присвятив своє життя майже виключно тому, щоб "запостити черговий камент".

Вчора, 19 жовтня, на Блогкемпі пройшов третій, завершальний день, частиною якого стало свткування Дня інвестора. На ньому презентувалися нові бізнес-проекти – так звані "стартапи". Офіційно двоє з них стали переможцями, хоча насправді цікавих ідей було більше, тому призове місце носило досить умовний характер.

Грибники нашли 238 мин
ТСН.ua
Мені підписують іменну футболку з моїм ніком в соцмережі
Отже, висновок. Особисто я виніс для себе з Блогкемпу багато цікавого та корисного. Наприклад, цілих дві футболки. Але головне, звісно ж – чудові враження від спілкування з дуже цікавими та розумними людьми, налагодження нових контактів, колосальна кількість позитивних емоцій та розуміння того, що день пройшов не даремно. А ще я точно знаю - наступного року я обов'язково піду на Blogcamp.

ВідеоBlogcamp цікавить Силіконову долину

ВідеоБлогер-переможець

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: