Країною править штучний інтелект

Доки якість освіти не зміниться, доти країною правитиме штучний інтелект. Цей інтелект погано вчився у школі та не зміг здолати премудрості елементарної математики, зате йому запросто вдається правити країною та ділити багатомільярдні потоки.

З 300 чиновників, які призначаються президентом та Кабміном, 10-15 надають фальшиві документи про себе. Це дані Головдержслужби України. "Якщо в рік ми перевіряємо близько 300 людей, то з них 10-15 мають недостовірні дипломи. І це на рівні, де призначення здійснюють президент і Кабмін, - сказав керівник Головдержслужби Тимофій Мотренко. - А якщо спробувати екстраполювати ці цифри на більш ніж 40 тисяч осіб, які щорічно поступають на держслужбу на всіх рівнях? Напевно, там теж будуть проблеми. І цифри будуть інших порядків".

Зайнятися виконанням своїх обов’язків Мотренка і його дуже головну службу змусив скандал з заступником глави СБУ Андрієм Кислинським.  Кислинський під носом Мотренка, а також і Служби безпеки зміг стати спершу найчільнішим помічником глави держави, потім – заступником глави президентського секретаріату, а пізніше – і взагалі стати одним з керівників спецслужби. Якщо «кто надо» не зміг розгледіти в цьому панові фальшиводипломника, то навряд розгледів би шпигуна якого-небудь мосаду. Отак взяв би Кислинський і викрав би нашого президента разом з усією пасікою, бабою Параскою, підковою та іншими атрибутами ющенківської доби.

Хвалити бога, що Кислинський виявився лише фальшиводипломником… Зрозуміло, що історія з Кислинським – це аж ніяк не розслідування про фальшивий інтелект у владі, це помста за те, що чиновник звинуватив Юлію Володимирівну в адюльтері: пригадуєте, Андрій стверджував, що Юля з Путіним зраджують національним інтересам України. Тому спершу на балакучого соратника Ющенка приміряли мантію рекетира, але вийшло якось не переконливо, і тоді злі «москалі» викрили фальшиве спудейство добродія Кислинського.

Дуже шкода, що цей – загалом позитивний – скандал зведено лише до демо-версії ревізії загальної кількості фальшивих дипломників. Адже проблема – значно глибша і злоякісніша. Українська освіта нічого не варта, вона взагалі, або майже «взагалі» не дає знань, і тому отримання диплому в совковому і пост совковому варіанті зведено до отримання «бумажки», яка за покійного СРСР служила перепусткою з гордого класу робітників і селян до прошарку загниваючої інтелігенції. До кінця 60-тих років минулого століття у селян, наприклад, не було іншої можливості отримати паспорт, як вступити бодай до якогось вузу. З тих пір освіта у нас сприймається не як похід за знаннями, а шанс вибитися «в люди». Тобто – відійти від сохи чи станка.

Тим часом в Україні великі гроші заробили ті люди, яких доля не була зіпсована знаннями. Показовий приклад: серед українських олігархів – членів клубу мультимільйонерів та мільярдерів – бізнесменів з «внятною» освітою одиниці. Один, наприклад, лише на 29-й рік від дня свого народження закінчив технікум радянської торгівлі, а на 35-ий - на вже будучи мультимільйонером - Донецьку державну академія управління. Академія заснована в 1992 році, рівень акредитації – 4, найнижчий. Якщо ви зайдете на сайт цієї поважної інституції , то побачите фотороботи викладачів та банери, з яких стає зрозуміло: з дверей цього вишу вам одна дорога… до Оксфорда. До речі, про високу репутацію академії свідчить той факт, що чимало заможних людей у краю териконів віддають перевагу навчанню у цьому закладі. Такий собі МВА по-донецьки.

Помаранчеві олігархи теж тягнуться до знань. Ось рядки з біографії одного з них: народився 25.07.1974… 1991-92 - студент сантехнічного факультету Полтавського інж.-буд. ін-ту. 1993-98 - заступник директора, ОДП ДАК "Хліб України". Тобто в 19 років цей добродій став заступником директора і більше не спускався на грішну землю: далі пішло-поїхало - депутатство, мільйони, і тут нізвідки не візьмись - Оксфордський коледж (2000) та Нац. аграрний ун-т, бакалавр з агрономії. Коли встиг сердечний, одному господу відомо.

В таких випадках не обов’язково треба говорити про липові дипломи, навіть традиційні вузи чи наспіх збиті інститути-академії часто-густо проводять емісію документів про вищу освіту, тощо… Он спікер БЮТ Олег Ляшко за три роки закінчив Харківський педуніверситет… юридичний факультет… Спеціальність, треба думати, юрист-вихователь… Лідер київської організації БЮТ Анатолій Семинога у 42 роки закінчив Київський національний торговельно-економічний університет. Я думаю, там всі курсові можна знайти, і реферати, і дипломну роботу. Але чи часто бачили самого Семиногу в альма-матер, велике питання. Така собі «дистанційна освіта».

Всім світом править формула: знання приносять гроші. У нас – гроші дозволяють придбати диплом… як неодмінний атрибут, щоб вибитися в «люди», цього разу маючи на увазі касту державної еліти. Я ризикну поправити Мотренка, припустивши, що близько третини-половини чиновників та депутатів мають сумнівну освіту, і «здобували» її стоячи на порозі своїх очікуваних призначень.

За таких обставин гордитися своїм дипломом - теж саме, що тішитися тисячею доларів у гаманці – штука абсолютно не престижна. Але це зовсім не означає, що у нас немає своїх «гарвардів», «оксфордів» та «єлей». Аналогами подібних престижних дипломів для спраглих за знаннями українців є звання докторів наук, посади професорів, а шиком можна вважати приналежність до академічної еліти.

В українській політиці близько 200-300 осіб повернуться, якщо крикнути «ей, академік»… уже не кажучи про професорів та кандидатів наук. Особливо плідним для вітчизняної науки був період правління Леоніда Даниловича Кучми: тоді більшість його радників, керівників управлінь його адміністрації внесли вагомий внесок в українську науку, ставши докторами та академіками, а часто – і тим, і іншим водночас. Особливо вислужились керівники цієї адміністрації Володимир Литвин та полковник історичних наук Дмитро Табачник. Обоє внесли свій вклад в науку, сидячи однією півкулею в кріслі на Банковій, іншою, власне, і вносячи отой вклад. Литвин, правда, вставив Табачника, ставши дійсним членом Академії Наук, а Дмитро Володимирович «застрягли» на рівні банального академіка Академії Правових Наук України.

Якби Тимофій Мотренко та Головдержслужба, а також ціла ота Служба безпеки України взялися б перевіряти всіх отих службовців, липових студентів та дубових науковців, то країною управляти було б нікому. Саме тому жоден уряд і жоден президент не проведуть реальної перевірки якості освіти та реальності виданих дипломів: це, звичайно, привід наїхати на опозицію, але й водночас поляже чимало своїх.

Тому доки якість освіти не зміниться, доти країною правитиме штучний інтелект. Цей інтелект погано вчився у школі та не зміг здолати премудрості елементарної математики, зате йому запросто вдається правити країною та ділити багатомільярдні потоки.

___________________________________

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Вибери кандидата по...

Різниця між президентством Януковича та Тимошенко полягає головним чином у тому, що буде краще для України - збагачення Губського, Буряка та Живаго (а потім уже всіх інших) чи Ахметова, Скударя і Азарова?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: