Луценко запустив демоверсію "Боротьби з оргзлочинністю"

Віртуальний проект розрахований рівно на 5 місяців, і за задумом розробників, до 17 січня 2010 повинен здобути шалену популярність.

Народна Самооборона та Міністерство внутрішніх справ запроваджують новий передвиборчий проект: демоверсію «Боротьби з організованою злочинністю» v 3.0. Віртуальний проект розрахований рівно на 5 місяців, і за задумом розробників, до 17 січня 2010 повинен здобути шалену популярність. Правда, поки що не зрозуміло, під кого створено демопродукт – під очікуване президентство Юрія Луценка чи на продаж, так би мовити, під зовнішнього замовника? 


 

«Москаль на хитрощi пiднявся
i удавав, мов вiн чарiвник»

 

Іван Котляревський, «Москаль-чарівник»
 

Будемо відверті: пришестя Юрія Віталійовича Луценка в МВС запам’яталося декількома сенсаційними речами. По-перше, принциповою боротьбою з автомобільними депутатськими номерами з наступною заміною їх на нові депутатські номери. По-друге, характерним голлівудським жестом середнім пальцем, свого часу продемонстрованого одним з керівників «Кобри». І, по-третє, застосуванням сучасних засобів фіксації швидкості транспортних засобів «Візир», які не мають технологічних аналогів ніде в світі. Достатньо лише згадати автозаправку, що рухалася зі швидкістю 60 км на год. Навіть шпигунським супутникам НАСА не вдається фіксувати пересування АЗС, і не виключено, що американські літаючі тарілки будуть укомплектовуватися «Візирями». Тепер марсіани не пройдуть. Принаймні – непоміченими. Для певності я би радив НАСА запросити в свою штаб квартиру полк ДАІ МВС, аби українські сержанти навчили їхніх космічних чайників тонкощам користування радаром.

Шкода, але досягнення відомства Луценка обігнали свій час, вони погано сприймаються сучасниками (читай – виборцями), що негативно відбивається на рейтингові МВС та на персональному рейтингові міністра – самооборонщика. Тому напередодні 17 січня Юрієві Віталійовичу й довелося викликати з Верховної Ради привид боротьби з організованою злочинністю. Тобто - депутата від Народної Самооборони Геннадія Москаля, в минулому – багатократного заступника міністра внутрішніх справ та одноразового заступника глави СБУ. Депутатові поставлено завдання в короткий термін компенсувати багаторічну недієздатність Міністерства внутрішніх справ, і з цією метою - його призначено начальником міліційного главку Кримської Автономії.

Москаль – в Криму – це дежа вю з добре передбачуваним результатом, бо для Геннадія Геннадійовича це вже буде третя ходка на боротьбу із «автономною» злочинністю. Перша відбулася у 1997-2000 рр.: саме у 97-му він відбув на півострів мало відомим міліцейським начальником головного управління МВС автономії – заступником міністра внутрішніх справ. За прямої організаційної підтримки тодішніх міністра Юрія Кравченка та президента Леоніда Кучми Москаль круто наїхав на місцеві злочинні осередки, зокрема - суттєво почистив ворогуючі злочинні угруповання «Сейлем» та «Башмаки», що на той час контролювали владу АРК та вели війну між собою за переділ сфер впливу. Затримання та вилучення арсеналів зброї відбувалися фактично в прямому ефірі, завдяки чому Москаль став відомим на всю країну. З «плівок Мельниченка» відомо, що Кравченко та Кучма досить ревниво поставилися до лаврів міліцейського начальника: в Криму на Москаля довгий час працювало декілька міністерств, що координувалися з Києва, а в герої пошився лише він один. Після тієї розмови генерала перевели до іншого регіону, і заради справедливості додам, що Москалю більше в жодній з областей не вдалося повторити своїх власних подвигів. Москаль, як виявилося, борець вузького спектру дії.

Якщо перший приїзд генерала був для місцевих бандюків трагедією, то другий – фарсом. Напередодні дострокових виборів до парламенту 2006-му Геннадія Москаля призначено представником президента в АРК, і на його прохання на півострів буди скеровані бригади ГПУ та МВС - для документування злочинної діяльності депутатів місцевих рад і ВР Криму – організації замовних убивств та інших важких злочинів. Фактично, садили тих самих і за тими ж технологіями, які Москаль відкатав 7-9 років назад. Та кампанія вельми пафосною не виявилася: по-перше, виборча кампанія скоро завершилася, а, по-друге, місцеві авторитети заручилися підтримкою однієї синьо-білої партії, а значить - і підтримкою ГПУ та інших інститутів влади. Ось що написала про друге пришестя до Криму Геннадія Москаля одна відома місцева журналістка: «Работу тоже поставил с размахом. Объявил о бескомпромиссной борьбе с оргпреступностью и , надо сказать, заметно почистил Крым от преступных группировок и их прикрытия в милицейской среде. Правда знающие люди отмечают выборочную направленность этой борьбы. Своего зама Кочегарова, который сидел на «сейлемовских» долларах как на игле, выдвинул на самостоятельную работу в Черкасскую область. Ряду лидеров просто предоставил возможность скрыться от следствия, а с Белым, одним их крымских преступных авторитетов, дружба продолжается до настоящего времени. Таким образом угроза разоблачения связей Франчука с бандитами была устранена».

І ось знову дежа в’ю. 2009 рік, і Москаль знову їде до Криму. Знову напередодні виборів. Збіг напевно. Геннадій Геннадійович ще не встиг приступити до справ, а Луценко вже знає, яких досягнень слід чекати від свого нового підопічного: кримській міліції необхідно притягати до відповідальності не тільки членів бандформувань, але й організаторів злочинних угрупувань. «Головне – вдарити по ключових особах», – сказав Луценко. Вдарити – у розумінні нормальної людини – це притягти до відповідальності. Але як Юрій Віталійович збирається садити ключових осіб, якщо всі вони нині отримали партійні прописки? Або ж прописки діючих партнерів Юрія Віталійовича по коаліції, або ж потенційних партнерів по ті й же коаліції (які, нагадаю, контролюють Генеральну прокуратуру). Тому залишається лише один вихід: підміна результату процесом, затримання злочинців під супровід об’єктивів телекамер (важливо все зняти з першого дубля), і демонстрація усього міліцейського потенціалу Народної Самооборони перед наділеними правом голосу користувачів телевізорів.

Те, що демодіяльність Москаля буде короткою Луценко сказав практично відкрито, порадивши депутату-генералу не складати своїх повноважень: якщо на кожній піар-акції Самооборона втрачатиме по депутату, так у Луценка жодного штика не залишиться. Однак Біблія вчить вірити людям. Луценко можливо й дійсно не кон’юнктурник, а просто в п’яту річницю Майдану в ньому прокинувся щирий борець з корупцією.

Пересадивши усіх авторитетних людей у Криму, він, судячи з усього добереться до українського парламенту, де корупціонерів 449 – усі, крім Москаля, на адресу якого було сказано: «Може бути, і корисно було б, щоб хоча б одна людина свій депутатський статус використовувала для відновлення закону, а не лише для вирішення особистих меркантильних інтересів». Сядуть усі. Включно з Народною Самобороною. І тоді знову будуть вибори. І Москаль знову поїде до Криму. Бо скільки б він не боровся з кримською злочинністю, через рік другий йому знову є куди їхати і з ким боротися.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: