На Західному фронті без змін

З сумом констатуємо, що дива не сталося. Газзаєв з "Динамо" не стрибнули вище своїх голів.

Газзаєв і київське "Динамо" стартували з місця в кар’єр. Тобто виразно і результативно. Проте на проміжному фініші маленький оркестрик динамівської надії ледве животів. Та й то завдяки лиш першій скрипці.

Здобутого на старті киянам виявилося досить для того, аби спокійно і розмірено готуватися до чергового чемпіонства. Одначе ті здобутки виявилися фактично мертвим вантажем в Лізі чемпіонів, де не вдалося навіть фінішувати на рятівній третій сходинці, як це було зроблено минулої єврокубкової каденції.

Отже, сезон у "Динамо" та його нового тренера виявився зітканим із суцільних протиріч. Вочевидь, аби скульптор Ернст Неізвєстний захотів створити якийсь ансамбль із каменю, що символізував би "Динамо" в першій частині сезону, він неодмінно до своєї композиції додав би більше чорного, аніж білого кольору. Передовсім тому, що з трьох серйозних і довготривалих турнірів, у яких брали безпосередню участь кияни, на зимові канікули вони пішли, маючи в своєму активові лише участь у чемпіонаті. Із національного Кубку і Ліги чемпіонів вони благополучно вилетіли. Отож, цілком логічно вести мову не те що про тупцювання на місці, а навіть про регрес. Особливо в порівнянні з минулим сезоном.

Знову ж таки, якщо порівнювати дві останні єврокубкові кампанії, то "Динамо" Газзаєва помітно поступається (перш за все в результатах) "Динамо" Сьоміна. Тим більше, якщо брати до уваги конкретне завдання і направленість фактично всієї другої частини 2009 року – неодмінний вихід до плей-оф чемпіонської Ліги.

Певна річ, що ці два вищезазначених чинники із яскраво вираженим негативним підтекстом апріорі перекриють (і перекривають) інші моменти, котрі можна вважати позитивними.

А позитивні моменти також були. Можливо, й не так вперто окреслені, як мінусові, та все ж. Газзаєв довіряє випускникам динамівської школи, що вже саме по собі варте схвальних епітетів у час суцільної легіонеризації. Якраз при російському тренерові гравцями основи "Динамо" стали Хачеріді та Ярмоленко, а ще молодшим Гармашу, Петрову та компанії шанси також надаються із завидною постійністю. Фактично всі новобранці команди – Алмейда, Маграо, Єременко та Шевченко стали основними виконавцями київської команди. Тобто, можна вести мову про більш-менш вдалу селекцію.

Окрема розмова – Андрій Шевченко. Повернення уславленого бомбардира попервах радше нагадувало піар-акцію, аніж нагальну потребу "Динамо" саме в цьому футболістові, зірковий час якого залишився далеко позаду. Проте на фініші сезону стало очевидним, що саме Андрій Миколайович, якого не повертається язик назвати підстаркуватим, виглядав показово ліпше від своїх на порядок молодших партнерів. Тобто, цей крок динамівського клубу також себе виправдав. Ну і вишенька на торті – розгром головного конкурента на внутрішній арені. 3:0 – востаннє динамівці так били "Шахтар" ще за часів Лобановського.

От, власне, і все, що випало в сухий залишок. Не так мало, як може видатися на перший погляд, але й не так багато, як того б хотілося.

Однозначно охарактеризувати Газзаєва не бачу можливості. Росіянин устиг зламати фактично все те, що було напрацьовано його земляком-попередником (і мову варто вести не тільки про вислання Алієва до глибокого підпілля), одначе в той же час командна дисципліна у Валерія Георгійовича таки відчутніша, ніж у Юрія Павловича (а ось тут неодмінно треба акцентувати увагу саме на двох загальновідомих "гадьонишах" – Алієві та Милевському – котрі нині візуально не потрапляють до "жовтих" хронік).

Не виконав новоспечений динамівський тренер і свого головного завдання, яке, між іншим, сам собі й поставив – пробитися до весняної частини змагань Ліги чемпіонів, одначе місцями гра як така проглядалася великими шматками. Хоча б для цікавості експерименту Газзаєву, на моє переконання, потрібно дати час. Бо демонтаж він вже виконав, а ось готовий продукт досі так і не зміг/не зумів пред’явити. Причому на його користь говорили не тільки суб’єктивні, а й об’єктивні чинники. Згадаймо, хоча б, як в одночасся в лазареті опинилося ледве не пів команди. Та й, будемо відвертими, лігочемпіонська група за участю українського чемпіона була, мабуть, таки найсильнішою з поміж інших. Тому робити різкі рухи справді складно.

Ось коли київське "Динамо" дійсно стане командою, змонтованою Газзаєвим, а не колективом, перекроєним після Сьоміна, ось лише тоді можна буде говорити, чи зміг Валерій Георгійович досягти якихось вершин. Тобто, про це предметно можна буде говорити тільки через рік. У кращому випадку.

І про власне "Динамо" як сформований і цілісний колектив тоді ж можна буде вести мову. Бо поки що нинішнє "Динамо" не здатне стовідсотково діяти за схемою, що її прививає новий наставник.

Із урахуванням останнього нюансу варто акцентувати увагу на ймовірних придбаннях. Те, що вони потрібні, ні в кого не викликає сумнівів. Хоча б тому, що ні Шевченко, ні Ярмоленко не можуть вважатися повноцінними фланговими нападниками (у повному розумінні цього поняття). Як і завше (себто ще з часів Лужного) ахіллесовою п’ятою "Динамо" є позиція правого оборонця. Із переходом Алієва до "Локомотиву" можна наголошувати й на тому, що новий сильний півоборонець вираженого атакуючого плану київській команді як мінімум не завадив би. Не кажучи вже про нового вправного форварда. Ну не тягне Кравець – і все тут.

Так що курчат будемо рахувати восени. Як би це не кортіло зробити вже зараз.

Коли будуть нові придбання, якщо Газзаєв зуміє втриматися в своєму кріслі і йому таки вдасться побудувати своє "Динамо", лише тоді ми можемо робити далекоглядні і радикальні висновки.

Поки ж що із сумом констатуємо, що дива не сталося. Газзаєв із своєю командою не стрибнули вище своїх голів, занурившись в розв’язання тривіальної, проте обов’язкової чорнової роботи. На внутрішній арені – майже безхмарне небо, проте на Західному фронті поки що без змін.

Будемо чекати. Іншого нам не дано.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: