Найбезглуздіші економічні прогнози року

Всі американські експерти цього року обіцяли економіці бурхливий розвиток замість кризи.

BusinessWeek обрав найбезглуздіші фінансові прогнози на 2008 рік, які здійснилися з точністю до навпаки.

Практично всі найвпливовіші американські експерти та аналітики помилилися в своїх прогнозах на 2008-й рік. Але деякі з них щодо ситуації в економіці 2008 виявилися феноменально помилковими.

Так виглядає Топ-10 цих помилок:

1. "На нас чекає дуже потужний і тривалий за часом підйом ринку, - заявив 27 березня редактор впливового бізнес-видання Profitable Investing Letter Річард Бенд. - Але для старту, можливо, знадобиться ще декілька днів. Рекомендую всім інвесторам утримувати свої позиції і не втрачати віру!". На момент цього прогнозу індекс Dow Jones складав 12300 пунктів. До кінця грудня він знизився до 8500.

2. Страхова компанія AIG може оголосити про рекордні прибутки в другому кварталі, заявив 9 травня аналітик компанії Friedman Billings Ramsey Біжан Моазамі. У другому кварталі компанія оголосила про збитки в 5 млрд. доларів, в наступному ще в 25 млрд. доларів. Акції AIG втратили майже всю свою вартість за минулий рік, а уряд вже заклав для порятунку гіганта 150 млрд. доларів.

3. "Я вважаю, що небезпеки в справі Freddie Mac і Fannie Mae надто завищені, - висловив 14 липня свою думку відділ комітету з фінансових операцій Конгресу США Барні Франк. - Перед ними не немає загрози падіння... Вважаю, що вони в стабільному стані і рухатимуться далі". Через два місяці уряд узяв на буксир два цих іпотечних агентства, вклавши в кожне по 100 млрд. доларів.

4. "Ринок знаходиться на шляху самовдосконалення", - видав свій черговий перл президент США Джордж Буш 14 березня. Увесь подальший час ринок продовжував самовиправлятися, і самовиправлятися, і самовиправлятися...

5. "Ні, немає і ще раз немає! Запевнюю вас, що банку Bear Stearns нічого не загрожує, справи в нього йдуть добре", - заявив 11 березня економічний оглядач телеканалу CNBC Джим Крамер. Рівно за п'ять днів JPMorgan Chase за допомогою Білого дому приєднав до себе банк Bear Stearns, зрівнявши вартість його акцій майже до нуля.

6. "У 2008 році продаж будинків зросте", - свідчив заголовок прес-релізу Національної асоціації ріелторів в грудні 2007. 23 грудня 2008 року асоціація констатувала, що листопадові продажі скоротилися на 11% відносно торішніх, що стало найгіршим показником з часів Великої депресії.

7. "Ви побачите, що ціна за барель нафти до кінця року становитиме 150 доларів", - передбачав в липні американський нафтовий мільярдер Томас Бун Пікенс. Сьогодні нафта торгується на рівні 36 доларів.

8. "Я вважаю, що будуть якісь банкрутства ... Але я не думаю, що вони торкнуться міжнародних банківських активів, які становлять значну частку нашої банківської системи", - заявив голова Федеральної резервної системи США Бен Бернанке в лютому 2008. У вересні збанкрутів найбільший в історії США фінансовий інститут - банк Washington Mutual. У листопаді ще більша держпідтримка знадобилася банку Citigroup.

9. "Враховуючи сучасний рівень фінансового регулювання, порушити правила практично неможливо", - сказав в жовтні 2007 фінансист Бернард Медофф, якого зараз звинувачують у створенні мультимільярдної фінансової піраміди.

10. "Неможливий кандидат: чим нас захопив Барак Обама і чому він не зможе перемогти" - під такою назвою в кінці 2007 року вийшла книга консервативного американського автора Шелбі Стіла.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: