Невже за радянських часів було гірше, ніж зараз?

Ми й сьогодні залишаємося такими саме жертвами брехливої пропаганди, якими були тоді. Відмінність тільки в тому, що тоді ставки не були такими високими...

Насправді ми чудово жили в "цей жахливий радянський час". Мало було таких людей, які довго не могли знайти собі роботу, мало було таких, у кого не було ніякого даху над головою. Діти ходили в школу, і ніхто не голодував. Зараз діти на вулиці, селяни без роботи, а міста наповнені безпритульними.

Навішування ярликів завжди було засобом пропаганди. Поганий радянський час і хороший час незалежності. Хоча ні те, ні інше не відповідає дійсності.

Ми й сьогодні залишаємося такими саме жертвами брехливої пропаганди, якими були тоді. Відмінність тільки в тому, що тоді ставки не були такими великими, а гра не була такою насильницькою. Гра не йшла на життя або смерть.

Бетті Альвер (знаменита естонська поетеса - ред.) мешкала у жебрацькій підвальній квартирі, її творчість не публікувалася, але, повірте мені, зараз вона жила би не краще. Вона була б такою саме, як і тоді - принциповою, чесною, непохитною і з таким же гострим пером. У кожній державі є люди, які оплачують своїми стражданнями успіх й активність успішних.

Дивно, що вони за всіх систем такі ж - ті, хто думають самі, хто зберігає совість і людську гідність. Не піддаються модним течіям, не створюють собі зручне життя, не вимагають великих доходів за рахунок інших людей, не виганяють нікого з будинку, не насідають і не наводять наклепів, не здіймають гамір, не скаржаться до суду і не вимагають своїх прав.

Зате вони уміють бачити явища в правильному світлі й навіть передбачати. Кожному бодай щось дано. Ті, хто вміє добре добиватися влади й прибутку, погано бачать правду, тому що двом панам служити неможливо.

Звичайно, багато що було дуже погано. Звичайно, слухняна посередність йшла у перших рядах, схвалена згори. Але де не так? Яка система орієнтується на талановитого мислителя, на самостійну розсудливу людину? Такі люди небезпечні для всіх систем, оскільки вони не піддаються ідеології та промиванню мізків.

Давайте добре подумаємо, перш ніж повністю зрівняти із землею колишній життєвий лад! Замість цього можна було би зберегти хоч би на перше десятиліття ту частку, яка в тій системі була доброю, і крок за кроком змінювати те, що було поганим.

Якщо дивитися тільки на інвестиції, багатий вибір товарів, прибутки багатіїв, зарплати високопоставлених керівників, сучасні будівлі - тоді, звичайно, все дуже добре. Проте таке "благополуччя" робить абсолютно незначним все, що було знищене, ліквідоване, покалічене, відкинуте, зупинене, відрізане.

Не кажучи вже про те, що сучасне життя не є ніяким благополуччям. Це як ракова пухлина, що знищує живі клітини. Отже ми знищуємо те, що природно. Продукція наших селян нам більше не підходить, тому що провідні виробники іншого світу прагнуть потопити нас в продуктах масового виробництва гігантських фабрик.

Скільки у нас ще залишилося людей, які що-небудь виробляють? Більшість займається перепродажем, який за радянських часів називали спекуляцією. І ці торгаші ввозять сюди усіляке сміття, яке нікому не потрібне. Естонія як звалище Європи, куди збувають усе, що більше нікому не потрібне.

Легко керувати народом, якщо змусити його виконувати закони, вигадані владою. Проте такий спосіб правління не організовує взаємовідносини у суспільстві. Швидше, він знищує природне місце існування людей. Закони слід видавати, виходячи з місця існування, з тих обставин, у яких живе народ.

Той, хто садить ліс, може формувати його на власний розсуд. Але ліс, який вже зростає, швидко не переробиш. У ньому зміни потрібно робити обережно, щоб вщент не знищити ліс.

Публікація Delfi, ИноСМИ.Ru

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: