Нє било, нєт і нє может бить!

Відомий "знаток" Анатолій Вассерман почав читати дивні українофобські лекції про те, що України немає.

Відомий "знаток" з клубу "Что? Где? Когда?" Анатолій Вассерман зайнявся тепер читанням просвітянських лекцій для студентів. Та не про "чорні діри", загадки Всесвіту чи людину-мавпу, а про те, як їм "обустроїть Расєю". Виглядає це так: "Сегодня одна радиостанция назвала тему моей лекции — взаимоотношения русского и украинского народов. Я сказал, что лекции с таким названием не будет. Ее не может быть в принципе! Украинский народ — такая же составная часть русского, как народ курский или архангелогородский".

А далі "знаток", натхненний Солженіцином, видає пропахлу нафталіном версію, яка мандрує уже віддавна серед українофобів усіх мастей: "Сама идея "украинского народа" разработана полтора века назад противниками России. На воплощение этой идеи положено много сил и человеческих жизней. Например, Австрийская империя после полувека усиленного заболачивания мозгов жителям Галичины вынуждена была просто уничтожить большую часть русского населения в концлагерях. Причем самый известный среди них Тарельгоф мало чем уступал Освенциму. Цель формирования украинского народа тоже была провозглашена открыто в 1863 году поляками — надо ослабить русский народ, расколоть его и противопоставить эти части друг другу".

Дуже вигідно, мабуть, молоти таку ахінею студентам, які цим питанням не володіють, то вони й Тарельгоф замість Талергофу проковтнуть, і те, що тих концтаборів було багато, хоча крім Талергофу про інші в дійсності досі відомо не було. Про яку "большую часть русского населения" йдеться, важко сказати.

Справді, австрійська влада на догоду і на прохання поляків загнала до Талергофу москвофілів, які симпатизували Росії і на російські гроші дурманили народ. Зараз Росія щедро фінансує так званий русинський рух, а в ті часи давала гроші на москвофільські організації та пресу. Однак бажаної популярності москвофільські ідеї не мали: кілька періодичних видань жалюгідним накладом проти півтора сотні українських погоди не робило. Та й, зрештою, ота – начебто російська - мова, яка побутувала в москвофільських виданнях, була чистим непорозумінням – чудернацьким покручем "вєлікого і могучєго".
Як зразок, зацитую класичний вірш Олександра Духновича (1803-1865):

Я русин був, єсмь і буду,
Я родился русином,
Честний мой род не забуду,
Останусь єго сином.

Або ось початок оповідання Анатолія Кралицького (1835-1894): "Чорний сумрак поздной осені застеляєт видокруг; уже і вечер сближился, бо солнце западаєт за лисії гори; часом і зимний вітерок подуваєт од сівера; густо валится жолтоє листьє і соучасно укриваются ним корчі столітного дуба".

А це ж усе класики русинської літератури, яких російські шовіністи вважають росіянами, але чомусь цього скарбу не видають.

Коли ж почалася війна, австріяки інтернували москвофільських попів, журналістів та діячів, під роздачу потрапили й окремі селяни. Але інтернування під час війни не було чимось особливим. Так чинили усі країни. Під час ІІ світової у США і Канаді ув’язнили всіх японців, в СРСР виселили всіх німців.

Твердження ж про те, що Талергоф "мало чем уступал Освенциму", взагалі не витримує критики. То був порівняно невеликий табір, у якому наприкінці 1914 р. перебувало 8 000 в'язнів, а вже у 1916 – тільки 2 717. Загалом же від 1914 до 1917 побувало там з різними термінами 14 000. Ніхто там нікого навмисне не катував і не страчував, газових камер не було, але нестерпні санітарні умови, притаманні будь-якому великому скупченню людей, спричинили спалах епідемії плямистого тифу, від чого померло понад 2 000 осіб.

Україна викликає у Вассермана бажання виматюкатися: "Мне довольно трудно охарактеризовать современную ситуацию на Украине, поскольку я стараюсь не пользоваться ненормативной лексикой". Він, називає її не державою, а "куском России", натхненно пророкує: "Распад Украины как государства в действительности неизбежен. Вопрос только в том, по каким границам он пройдёт".
Може, для когось це й "вопрос", але не для "знатока":

"Относительно вариантов распада Украины, идеальный вариант — это отделение Галичины, то есть той местности, на которой первоначально обкатывалась идея украинства и через которую она продвигалась, от собственно Украины. В этом случае русское большинство населения Украины воссоединится с остальной Россией".

Якщо Путін звістив на весь світ про 17 мільйонів росіян в Україні, сплутавши їх із 17%, то Вассерман уже говорить про "русское большинство". А куди ж подітися меншості? Емігрувати до Галичини?

Дивно, що чоловік, який вирішив глаголоти на такі делікатні теми, не поцікавився ближче українською ситуацією. Він би тоді з подивом довідався, що відділяти довелося б не тільки Галичину, а й Волинь, і Поділля, і Полісся, і Центральну Україну, де рівень народної самосвідомості уже такий самий, як і в Галичині. Взагалі українство, яке проявляє себе не тільки у мові, а й у прихильності до демократичних сил, цілковито умістилося в кордони колишньої Речі Посполитої. Тобто там, де поляки були довше, набагато краще збереглася мова і традиції, а де ступила нога москаля – русифікація і культурний крах. Та навіть далеко не всі російськомовні українці рвуться назад у обійми старшого брата, як не рвуться тепер і питомі росіяни, що живуть у Прибалтиці.

На останок, аби нарешті знову об'єднати псевдоукраїнців із росіянами новітній Валуєв з таким типово російським прізвищем "Вассерман" запропонував Україну просто купити, як яку-небудь курву на трасі. Пікантно у цьому всьому те, що Анатолій Вассерман має українське громадянство.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: