Обама обіцяє лідерство Америки. Росія не в захваті

ЗМІ активно коментують вступ 44-го президента США на посаду.

ЗМІ всебічно коментують вступ на посаду 44-го президента США Барака Обами: від інавгураційної промови до жовтого пальта Мішель Обами.

"Ми лишаємося найбільш процвітаючою і впливовою нацією у світі", - заявив Обама. У багатьох країнах, особливо в Росії і Франції, оновлені претензії США щодо лідерства в міжнародному співтоваристві пробудили ревнощі і навіть неприязнь, відзначають оглядачі.

У своїй інавгураційній промові Обама обіцяв відродити ту Америку, яку останніми роками вважали втраченою, повідомляє The New York Times. Звертаючись безпосередньо не лише до американців, але і до мільйонів телеглядачів по всьому світу, Обама заявив, що Сполучені Штати знову готові лідирувати, пише кореспондент Джон Ф.Бернс.

"Разом з цим, він створив образ Америки, яка при використанні своєї потужності проявляє справедливість, покору і стриманість, Америки, яка вважає, що її цінності залишаються маяком для світу, але присягається пропагувати їх шляхом співпраці і взаєморозуміння, а не тільки військової сили", - пише видання.

У багатьох країнах, особливо в Росії та Франції, оновлені претензії Обами щодо лідерства в міжнародному співтоваристві пробудили ревнощі і навіть неприязнь, запевняє автор статті. Так, Ніколя Саркозі два тижні тому заявив, що в XXI столітті якась одна держава більше не може диктувати іншим, що належить робити чи думати.

Багато політиків, експертів і простих людей в різних куточках світу говорять, що високо оцінюють Обаму, але побоюються очікувати чогось більшого. "Ми ризикуємо виявити, що він все ж не чудотворець всесвітнього масштабу", - цитує видання Крістофера Паттена, екс-комісара ЄС із зовнішньої політики.

"Людина, яку ще 60 років тому навіть не стали б обслуговувати в місцевому ресторані, сьогодні приймає присягу, щоб зайняти найвищу посаду в країні", - саме з цих слів вважав за потрібне розпочати розповідь про вчорашній день у Вашингтоні кореспондент La Repubblica.

"Якщо над нами нависали чорні хмари, то це тому, що ми уникали важких рішень. З сьогоднішнього дня треба починати ухвалювати такі рішення", - сказав новий американський президент. Він підкреслив, що глибокі культурні і політичні зміни можуть здійснитися при дотриманні "права" і збереженні "демократичних цінностей" - окремо вони існувати не можуть.

Розчарувалися ті, хто очікував почути довгий перелік обіцянок, йдеться у статті, але замість цього вони зрозуміли, що президент має намір покінчити з недалекоглядною республіканською культурою і зробити так, щоб не Америка була центром світу, а світ опинився в центрі уваги Америки, затверджує автор статті Вітторіо Зукконі.

У фокусі уваги журналістки іншого італійського видання під час інавгурації опинилася дружина президента. "У розстібнутому жовтому весняному пальті Мішель Обама втілює силу і потужність, упевненість і здатність вести за собою", - пише на сторінках La Stampa Марія Джулія Мінетті.

Якщо ви дивилися церемонію з початку до кінця, то могли помітити, коли з’явилася Мішель Обама особистості всіх інших учасників неначе ставали блідшими й нечіткими. Мішель випромінює "фізичну" життєву силу: подекуди здається, що вона може "зарядити" енергією свого чоловіка, просто узявши його за руку. Мішель не холодно - дивлячись на неї, можна було подумати, що у Вашингтоні весна. Хоча, була сонячна, але дуже морозна погода, повідомляє кореспондент.

Мішель - "huge", потужна, і її "вага" ще зіграє велику роль під час президентства Обами, переконана Мінетті. Це президентство, яке повинне належати всім, чорношкірі сприймають як своє власне, і гарантом цього буде саме Мішель, стверджує журналістка.

Барак Обама вже неодноразово доводив, що він талановитий оратор, пише сьогоднішня Die Welt . Інавгураційна промова в черговий раз засвідчила його талант: Зайнявши місце за пультом, Обама опинився в своїй стихії, відзначає оглядач видання Христина Нойхаус, не забувши зазначити, що ще напередодні виступу говорили "про найочікуванішу інавгураційну промову всіх часів".

Практично на самому початку, звертає увагу журналістка, Обама заговорив про ті виклики, з якими зіткнулася і ще зіткнеться американська нація, у тому числі і про послаблення національної економіки, і про війну. Слабкий стан економіки став результатом не чиєїсь особистої помилки, а "нашої спільної неспроможності в ухваленні жорстких рішень і підготовці нації до нового часу". На думку Нойхаус, цей пасаж свідчить про те, що Обама буде чимось більшим, ніж просто позитивним образом людини-надії, яка посміхається з обкладинок журналів.

У своїй промові Обама зробив ставку на рецепт, який навряд чи можна назвати новим, відзначає автор матеріалу: лейтмотивом стала думка про відродження "американської мрії", про надію і єдність, про "благородні ідеї", рівність, свободу і прагнення до щастя, що бальзамом лягло на приголомшену кризою американську душу. Обама говорив про велич американської нації так, як "ніколи не ризикне заговорити, наприклад, Ангела Меркель або Ніколя Саркозі", звертає увагу кореспондент. "Ми залишаємося найпроцвітаючою і найвпливовішою нацією на землі", - заявив Обама.

У Росії інавгурацію Обами сприйняли досить мляво, стверджує британська The Guardian. "Державне телебачення висвітлило цю подію уривками", - пише Люк Гардінг.

Багато росіян сумніваються, що з приходом Обами російсько-американські відносини сильно зміняться, проте, в цілому вони чекають позитивних змін, на кшталт, турботи про навколишнє середовище і виведення військ з Іраку, а особистість Обами викликає у них симпатію, зазначає московський кореспондент видання. "На загальну думку, 44-й президент ніяк не виявиться гіршим 43-го, якого в Росії, як і скрізь, вважають розпалювачем війни", - пише він.

В іншій замітці The Guardian розважає читачів розповіддю про спічрайтера Обами. Інавгураційну промову Обами склав 27-річний спічрайтер, сидячи в кав'ярні Starbucks, повідомляє Ед Пілкингтон.

"Читач моїх думок", - говорить президент про Джоне Фавро, наймолодшого старшого спічрайтера в історії Білого дому, за словами кореспондента. Обама і сам відмінно володіє ораторським мистецтвом, але інавгураційна промова - справа дуже особлива.

За даними газети, Фавро прискіпливо вивчав стилістику Обами, ніколи не розлучався з його автобіографією, і за півтора роки інтенсивної виборчої кампанії дар Фавро став потрібний майже щодня. Спічрайтер зазвичай працює в кафе, підбадьорюючи себе кавою і енергетичними напоями, а для відпочинку грає в комп'ютерні ігри, повідомляє газета.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: