Останній тиждень року особливо небезпечний

Кінець року останнім часом дуже часто не радує нас своїми новинами.El Pais

З останнім тижнем року жартувати не варто. Вибір головних новин року - заняття, сповнене ризиком. Досвід підтверджує, що доля може завдати удару останньої миті.

За останні чотири роки це траплялося тричі: 27 грудня 2007 року загинула Беназір Бхутто, 30 грудня 2006 року повісили Саддама Хусейна, 26 грудня 2004 року цунамі спустошило узбережжя Індонезії і всієї Південно-Східної Азії. Через значущість та глибину, кожну з цих новин можна назвати важливих для епохи: вони ділять час на "до і після" і примушують поглянути на минулі події в іншому ракурсі.

2008 рік вже приніс чимало важливих новин, і вони жорстко конкурують між собою за право називатися головною подією року або навіть епохи. Багато коментаторів вважають, що таким моментом стала серпнева війна Росії і Грузії, коли "войовничий і авторитарний російський ведмідь одним махом зруйнував рівновагу", і заявив про свій намір стати великою державою.

Конфлікт розгорівся наступного дня після відкриття Олімпійських ігор в Пекіні, де тріумф китайської збірної зміцнив національну гордість і жадання визнання в світі. Обидві ці події змагатимуться одна з одною в майбутніх хронологіях, перш за все тому, що вони є виразом однієї і тієї ж глибинної течії: це передвісники нового багатополярного або американського світу, які з'являються саме під час апогею президентської кампанії в США.

Особливо багатим на події стало друге півріччя 2008 року, яке навчило тому, що будь-яка зміна влади, особливо президентської, небезпечна, оскільки може зумовити активізацією змов з метою переглянути кордони і перешкодити новому лідерові. Між Різдвом і Новим Роком пильність зменшується, нічого не відбувається, і звичайний помах крил метелика може викликати ураган на іншому кінці планети.

Головними подіями цього року є обвал Уолл-стріт 15 вересня і банкротство Lehman Brothers; крах піраміди Медоффа 11 грудня; унікальні американські вибори 4 листопада, напад терористів на Мумбаї 29 листопада. Але символом року стане подія, якій не буде аналогів не те що протягом наступних семи днів, а й навіть семи років: це не вододіл і не вирішальна подія, але емблема, яка втілює в собі трагедію і конфліктний потенціал всіх інших подій. Це черевики, запущені арабом в Буша, - символ відторгнення і безнадійного розгрому, підсумок 2008 року і всього президентства.

Останній тиждень року не допускає жартів. Тим паче їх не допустить 2009 рік, котрий вже висовує свою чорну голову".

Публікація El Pais, Инопресса.Ru.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: