Розпочалась "війна інтерпретацій"

Навряд чи ініціатори і учасники засідання ВР 4 вересня розраховували на безпосередній результат.

Приймаючи 4 вересня рішення про скасування депутатської недоторканості та низки пільг депутатів, навряд чи ініціатори і учасники засідання ВР розраховували на безпосередній результат.

І спікер О.Мороз, і фракції-учасники коаліції свідомі того, що президент не визнає нинішню Верховну раду легітимною і не підпише прийняті зміни до закону "Про статус народного депутата України".

Попередньо ж схвалені і направлені до Конституційного Суду зміни до Конституції мають бути затверджені 300 голосами на наступній черговій сесії цього парламенту, що просто нереально.

Тому прийняті рішення слід розглядати як PR-акцію коаліційних сил, спрямовану на те, щоб, "перехопити" одну з основних тем кампанії "помаранчевих", яка також активно використовується президентом в його публічних виступах, отримати додаткові підстави для критики останніх за принципом "вони говорять – ми робимо".

Чи вплинуть рішення Верховної Ради про недоторканість і привілеї на електоральну підтримку основних претендентів на перемогу у виборах? На мій погляд, вони практично не вплинуть на виборців, які вже визначилися зі своїми симпатіями, оскільки не вносять елементу новизни в їх мотивацію.

Що ж до виборців, які ще не визначилися зі своїми вибором в принципі, тобто допускають підтримку як "помаранчевих" сил, так і учасників коаліції, то, можливо, для певної їх частини це стане "поштовхом" в бік останніх. Проте, масштаби цього впливу будуть незначними.

По-перше, тема скасування недоторканості хоча й підтримується преважною більшістю громадян, не є найвищою в рейтингу актуальності проблем. По-друге, сумнівність статусу Верховної Ради ставить під сумнів і "серйозність" її рішення. По-третє, політичні суперники вже розпочали "війну інтерпретацій" цієї події, що впливатиме на її сприйняття виборцями.

Тому навряд чи рішення Верховної ради про скасування недоторканості стане "важкою артилерією" виборчої кампанії.

Юрій Якименко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: