Секс-файли Wikileaks

Секс-файли Wikileaks

Джуліан Ассанж / Фото: The Guardian

Дві жінки, Або як два випадкові зв'язки спровокували полювання на Ассанжа по всьому світу.

Використовуючи низку джерел, матеріали поліцейських допитів, які зокрема просочилися в ЗМІ, The Daily Mail відновлює послідовність серпневих подій у шведському містечку Енкопінгу, де засновник Wikileaks Джуліан Ассанж, за висловом кореспондента, "зробив катастрофічну помилку". Дві жінки звинуватили його у зґвалтуванні і сексуальних домаганнях, і це дало ґрунт для чуток, що "австралійський правдолюб став жертвою очорнювальної кампанії американського уряду".

11 серпня Ассанж прибув до Стокгольму, щоб виступити на семінарі на тему "Війна і роль ЗМІ". Він зупинився у якоїсь "привабливої блондинки", затятої феміністки і учасниці руху Brotherhood Movement, що виступив організатором заходу. Її справжнє ім'я не розкривається, автор публікації називає її Сарою.

Сара сказала, що буде відсутня в місті до того дня, коли повинен пройти семінар, проте несподівано повернулася на добу раніше обумовленого терміну. Вони з Ассанжем повечеряли в ресторані неподалік, а після повернення в квартиру зайнялися сексом, який був затьмарений "дуже важливим", як виявився згодом, інцидентом: порвався презерватив. Проте "наступного дня між ними зберігалися досить дружні стосунки", і Сара навіть вирішила влаштувати на честь Ассанжа вечірку.

Під час його виступу на семінарі в першому ряду сиділа "приваблива дівчина років двадцяти з гаком", яку The Daily Mail пропонує умовно іменувати Джесікою. Як вона сама згодом розповіла поліцейським, Ассанжем вона зацікавилася за кілька тижнів до їх зустрічі, побачивши його по телевізору. Після виступу Джесіка відправилася обідати з Джуліаном і компанією його друзів-чоловіків (за одними даними, її запросив Ассанж, за іншими - вона сама попросила дозволу приєднатися).

Під час семінару вона також "за збігом обставин" познайомилася з Сарою.

У ресторані Ассанж, за словами Джесіки, "обійняв її за плече", і "стало очевидно, що він фліртує". Після обіду вони сходили в кіно. В понеділок Джесіка зателефонувала Ассанжу, і вони домовилися зустрітися в Стокгольмі. Після цього вони вирішили поїхати до неї додому в Енкопінг, причому у Ассанжа не знайшлося готівки, а оскільки кредитною картою він користуватися не хотів, побоюючись "стеження", Джесіка купила йому квиток.

Діставшись до квартири, вони стали займатися сексом, причому вдруге, вранці, Ассанж "не скористався контрацептивом", хоча Джесіка нібито його про це просила.

Проте, вони "в доброзичливій обстановці" поснідали, і Ассанж повернувся в Стокгольм. "Що сталося далі, пояснити складно. Найбільш правдоподібне трактування цих подій полягає в тому, що один з учасників цього сексу на одну ніч у результаті пошкодував про подію", - пише The Daily Mail. Джесіка стала "турбуватися, що могла підчепити венеричне захворювання, а то й завагітніти", і зателефонувала Сарі.

Вони обмінялися інформацією, і Сара, керуючись чи то власною "люттю", чи то "ревнощами", чи то образою за іншу жінку, через знайомого попросила Ассанжа залишити її квартиру (за його версією, це сталося трьома днями пізніше). Він відмовився. В п'ятницю жінки пішли в поліцію. "Співробітниця поліції, яка вела допит, визнала, що жертвами слід визнати обох: вона вирішила, що Джесіку зґвалтували, а Сара піддалася сексуальним домаганням". Черговий обвинувач Марія Кьєллстранд з її ув'язненням погодилася.

В той самий вечір Ассанжа спробували затримати, але не знайшли.

До неділі новини просочилися в пресу, справа набула резонансу. До нього підключили головного обвинувача, яка ухвалила, що звинувачення в зґвалтуванні необґрунтовані і мова йде про "дрібне правопорушення". Сара заявила, що "в обох випадках секс розпочався як добровільний, проте у результаті переріс в насильство". Версію про причетність Пентагону вона відкинула, звинувативши в усьому Ассанжа і його "збочені погляди на жінок". У вересні скандал спалахнув з новою силою, виникла загроза екстрадиції Ассанжа до США.

"Ассанж, вочевидь, відповідальний за хвилю політичних витоків. Чи винен він також у сексуальних злочинах, поки сказати не можна. Але чим більше дізнаєшся про цю справу, тим сильніше відчуття, що звинувачення не схожі на правду", - пише автор публікації. Втім, навіть якщо Ассанж буде виправданий, у нього, "безумовно, могутній сексуальний апетит, і він не гидує експлуатувати свою популярність", не без заздрості робить висновок журналіст.

Повʼязані теми:

Наступна публікація