Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Незважаючи на заклики Сандея Аделаджі – не йти в кінотеатр на "Сафо", в перші дні прокату цього фільму в кінотеатрах яблуку ніде було впасти.

Зрештою, український кінематограф вирішив знову заявити про себе. Після не дуже вдалих спроб – провальної "Штольні" та політично-замовного Олександром Морозом "Помаранчевого неба", Алан Бадоєв зробив неможливе – а саме – чудову картину під назвою Orangelove, але з моменту її виходу на український екран пройшов рівно рік, тож назрівало логічне запитання – чим займається гільдія українських акторів та режисерів.

Але відповіді на це питання фільм "Сафо. Любов без меж" не дав, ба навіть "Посольство Боже" і Сандей Аделаджа зі своїми заявами не так вже й безглуздо виглядає.

Сучасних еротичних мелодрам в Україні дійсно досі ще не знімали. Тому перший млинець можна було б вважати і комом, просто пропустити-проїхати і забути. Якби не дві ключеві обставини, які суттєво відрізняють цей фільм від, скажімо, "Штольні". По-перше, у "Штольні" не було жодного актора рівня Богдана Ступки. По-друге, у "Штольні" бюджет 800 тисяч доларів, у "Сафо" ж у сім з половиною разів більше – 6 мільйонів доларів. Але якщо перша стрічка – трилер, якому притаманна більша витратність, то "Любов без меж" - еротична мелодрама. Та ще й відверта – що, само собою, передбачає низькі витрати на одяг головних героїв стрічки. Жарти жартами, а еротичні сцени – це, напевно, єдине, що вдалося більш-менш з натяжкою на трієчку відобразити реалістично. Загалом режисерську роботу Роберта Кромбі оцінити важко – оскільки вона просто відсутня. Відверті "ляпи" в сценарії на кшталт виключно чоловічого перукаря, в якого є фарба для волосся, чи то автомобілі, які не відповідають часу – 20-м рокам ХХ століття.

Сафо
Богдан Ступка в кадрі з'явлється усього кілька разів
За сюжетом молода американська подружня пара Філ та Сафо приїжджають на Грецький острів Лесбос. Тут у глядача виникають перші смішки – оскільки вілла, на якій живуть молодята – ніяк не "загримований" Воронцовський палац. Тут у глядача вперше виникає питання – на що ж пішли бюджетні гроші? Декорацій у фільмі також обмаль – здебільшого натура. Але повернемося до сюжету. "Сафо" - це фільм про любовний трикутник між вже згаданою парою, Сафо — спадкоємиця мільйонера і Філ — художник, який приїхав на острів у медовий місяць, і дочкою російського археолога, якого грає сам Богдан Сильвестрович Ступка, Хеленою. За задумом автора, цей любовний трикутник повторює історію першої і найпопулярнішої поеми старогрецької поетеси Сафо про суперечливий сексуальний потяг. Але навіть такий знаний і талановитий актор, як Ступка, який, втім, з’являється у кадрі усього кілька разів – не рятує стрічку.

Сафо
Відверті сцени в фільмі трапляються часто
"Сафо" - поки що перший і єдиний продукт кіностудії "Ялта-фільм", який вийшов у широкий прокат, знятий повністю на вітчизняні гроші вітчизняними фахівцями. За що цю стрічку також можна поважати. Український дубляж у фільмі геть не примітний, взагалі як перед фільмом, так і після нього, я був упевнений, що знімався він українською мовою, до того самого моменту – коли подивився технічну інформацію стрічки. Тож, про якість дубляжу годі й говорити, на щастя – це вже абсолютно повноцінний ще один український конвеєр. Яким, зрештою, згодом може стати і "Ялта-фільм", якщо тільки не перестане хвалитися бюджетом, а займеться пошуком справді цікавих сюжетів і режисерів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції