Симоненко влаштував виставу для Тимошенко

Компартія ініціює імпічмент президента. Заява комуністів майже дослівно збігається з текстом аналогічного документа, складеного в грудні минулого року за участі юристів БЮТ.

Лідер фракції КПУ Петро Симоненко заявив, що його фракція ініціює процедуру імпічменту президента Віктора Ющенка. Він продемонстрував журналістам петицію народних депутатів про усунення пана Ющенка з посади, "що вноситься відповідно до ст. 8 і 111 Конституції". У ст. 8 основного закону зазначено, що "норми Конституції є нормами прямої дії", а в ст. 111 детально йдеться про процедуру імпічменту.

Цікаво, що більшість пунктів, перерахованих в мотиваційній частині заяви комуністів, дослівно повторюють текст аналогічної петиції, в розробці якої брали участь юристи БЮТ. Наприклад, абзац "Прийнявши в січні 2005 року присягу, президент порушив її, зловживаючи своїм статусом і правами, здійснюючи антиконституційні дії, спрямовані на захоплення влади з метою встановити авторитарний режим у державі". Тексти заяв збігаються навіть в таких "дрібницях", як звинувачення Віктора Ющенка в тому, що він дав згоду на покупку для потреб держави літака виробництва компанії Airbus.

Сам Петро Симоненко категорично заперечує, що вчорашній документ і проект заяви, про яку повідомляв "Комерсант" раніше, мають одного автора. "Упродовж багатьох років ми оцінювали діяльність президента і неодноразово порушували ці питання. Я не бачив того матеріалу БЮТ, про який ви говорите. Але оцінки, які я давав, стають універсальними під пером юристів", - заявив виданню лідер КПУ.

Серед підстав для усунення пана Ющенка від влади в обох документах - укази президента про призначення дострокових виборів до Верховної ради від 26 квітня 2007 року і про припинення повноважень Верховної ради VI скликання від 9 жовтня 2008 року.

Однією з нових підстав для відставки Ющенка є його розпорядження про введення до складу Радбезу голів облдержадміністрацій. "Вчора я звернувся з офіційним листом, до якого додав текст заяви, до всіх лідерів фракцій з проханням висловити свою думку", - повідомив журналістам пан Симоненко.

Опитані виданням "Комерсант" представники фракцій поставилися до пропозиції комуністів без ентузіазму. Так, перший заступник голови Верховної ради Олександр Лавринович (Партія регіонів) заявив: "Не знаю, чи будемо ми їх підтримувати, тому що це питання комуністи порушують регулярно, впродовж всіх років існування посади президента".

"Я не підтримую ініціативу імпічменту президента. В Україні - серйозна економічна криза, в таких умовах не потрібні ніякі політичні коливання, - упевнений голова фракції "Наша Україна-Народна самооборона" Микола Мартиненко.- Найкращим варіантом була б добровільна відставка Ющенка або його самоусунення від політичної діяльності до моменту чергових президентських виборів".

А заступник голови фракції БЮТ Андрій Портнов сказав, що рішення у фракції щодо цього питання ще немає, але воно з'явиться на наступному пленарному тижні: "Мою ж особисту точку зору ви знаєте - я тільки за створення спеціальної слідчої комісії і за імпічмент президента".

Технічно усунути президента від влади досить складно. При дотриманні норм закону про тимчасові слідчі комісії це займе не менше дев'яти місяців і зробить неможливим завершення процедури імпічменту до проведення президентських виборів, які відбудуться, ймовірно, 17 січня 2010 року. Але цей факт не бентежить комуністів.

"Терміни роботи комісії залежать від того, наскільки сильним буде бажання політичних сил оперативно зробити цю роботу, - вважає пан Симоненко.- Ющенко обов'язково повинен за все відповісти. Матеріали комісії у майбутньому можуть знадобитися ГПУ для порушення кримінальної справи щодо громадянина Ющенка, коли у нього вже не буде президентського імунітету".

За матеріалами "Комерсант-Україна".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: