У Німеччині вважають, що Україна "напівросійська"

Німецькі газети в цілому схвально сприйняли новину про те, що НАТО не наблизило до себе Україну та Грузію.

Європейська преса прокоментувала рішення міністрів закордонних справ країн-членів НАТО, які не підтримали ініціативу США прийняти Україну та Грузію до Альянсу в обхід ПДЧ – Плану дій з набуття членства.

Зокрема, мюнхенська Süddeutsche Zeitung пише:

Не минуло ще й восьми місяців від саміту в Бухаресті, на якому НАТО узгодило позицію щодо Грузії та України. Тепер американці й британці хотіли забути про домовленості. Вони тиснули, домагаючись пришвидшеного наближення обох країн до Альянсу. Було просто розумно чинити цьому спротив. Адже немає фактичних підстав для прискорення, швидше вони є для гальмування. Україна ще далеко від НАТО, на відстані кількох поколінь. І поки Грузія сперечається за свою територію з Абхазією та Південною Осетією, НАТО її не візьме, бо ніхто не хоче бути втягнутим у війну на Кавказі. Минуть десятиліття, поки ситуація заспокоїться.

Хто проводить політику швидкого вступу, просто махає кулаками в бік Росії. Це нічого не дає, а лише шкодить власному іміджу в світі.

Було б краще, якби НАТО подумало, що в нього не виходить. Якщо тривалість рішень (як у випадку з Грузією та Україною) вимірюється лише кількома місяцями, то Альянс втратив силу, що полягає в спокої. НАТО стало інструментом мінливих і суперечливих інтересів його членів. Грузія та Україна вимагають спокою і витривалості. Грузія – тому що йдеться про весь Кавказ, а Україна – тому що це напівросійська країна. Саме в цьому плані НАТО обрало хибний шлях спокою: воно дуже повільно готове до відновлення переговорів з Росією. Але хто хоче чогось досягти, повинен говорити, і причому рішуче, підсумовує Süddeutsche Zeitung.

На сторінках берлінської газети Tagesspiegel можна прочитати:

Війна у Грузії
УНІАН
А військовий конфлікт на Кавказі змушує НАТО обережніше ставитися до Грузії
Безперечно, Росія не має права вирішувати, хто з її західних чи південних сусідів хотів би стати членом НАТО. Цей вотум має бути виключно в руках відповідних країн. Чи погодиться НАТО на вступ, це вже його справа. Вирішальною у формальній процедурі є фактична поведінка двох країн (України та Грузії). Вони можуть стати членами Альянсу, якщо їх представлятимуть демократично легітимовані уряди, якщо вони не матимуть територіальних суперечок і утримаються від насильницького вирішення конфліктів. Принаймні у випадку Грузії в цьому можна сумніватися, - пише Tagesspiegel.

Публікація Deutsche Welle, Німеччина.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: