Україна намагається втримати рівновагу

В Україні склалася вибухонебезпечна ситуація. Громадяни звинувачують у кризі банки та владу.

Кореспондент The New York Times Кліффорд Дж. Леві описує вибухонебезпечну ситуацію, що склалася сьогодні в Україні.

На сталеливарних заводах і хімічних підприємствах відбуваються масові звільнення, адміністрації деяких міст через заборгованості вимушені відключати опалення, курс національної валюти падає, перед банками шикуються черги. До того ж через невиконання зобов'язань перед МВФ Україна не отримала черговий транш фінансової допомоги.

Ця країна, що "колись вважалася світовим символом ринкової демократії, що розвивається і яка позбавилася від авторитаризму", під тиском глобальної економічної кризи балансує на межі хаосу. На думку Леві, місцеве загострення пристрастей є "справжньою загрозою" і для інших країн Європи, а також для колишніх радянських республік.

На Майдані Незалежності у Києві розбите наметове містечко. Цього разу люди вимагають відставки уряду, який прийшов до влади в результаті схожих виступів у 2004 році. Один з тих, з ким поговорив на Майдані Леві, заявив, що "народ ситий по горло", і передрік "повстання".

За даними недавніх опитувань, 57% громадян України бажають, щоб президент Віктор Ющенко пішов у відставку. Втім, і у його суперників рейтинг теж падає: людям набридла багатолітня політична боротьба, вважає Леві.

Прагнучи створити видимість співпраці між виконавчою і законодавчою владою, ні Тимошенко, ні Ющенко не пропонують подальших антикризових заходів. У січні 2010 року в Україні повинні відбутися президентські вибори, й обидві сторони через побоювання відлякати виборців не бажають ухвалювати непопулярних рішень.

Неспокійна обстановка в Україні з її 46-мільонним населенням і важливим стратегічним положенням дуже турбує світових лідерів, пише Леві. Перш за все, турбує з економічних міркувань, а також тому, що Росія, відчувши послаблення України, може зробити спробу втрутитися в її справи або представити її неприємності як результат гонитви за західною моделлю ринкової демократії.

Один з експертів відзначив, що у разі економічного колапсу Україна також не зможе виконувати найважливішу функцію буфера між Росією та ЄС.

За матеріалами Inopressa.ru.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: