Україна та Росія найбільше постраждають від кризи

А от поляки впевнені, що Європа захистить їх від негативних економічних впливів.

Росія стоїть на порозі рецесії та соціальних потрясінь. Те ж саме можна сказати про Україну. Ніщо не вказує на те, щоб світова криза сповільнилася. Тому майбутній рік мине під знаком плачу й скреготу зубами.

Найбільше їх буде чутно із-за польського східного кордону. Росія заплатить за своє нахабство, Україна - за політичний хаос і нездатність створити нормальні державні структури. А Польща оцінить достоїнства візової стіни, зведеної Шенгеном.

До недавніх пір Москва епатувала направо й наліво своєю могутністю, її військові кораблі вперше за два десятки років плавають, назло Америці, по Карибському морю. Путін навчив росіян думати про себе, як про народ, до якого слід ставитися особливо, пробуджував імперські мрії. Все це луснуло, як повітряна куля. Вистачило перших труднощів на світових ринках і падіння цін на нафту.

Українські депутати
УНІАН
Одним із чинників нашої кризи є політична нестабільність
У Росії відзначено 8-відсоткове падіння промислового виробництва, їй загрожують 10% безробіття і зупинка зростання ВВП, навіть до нульового рівня. Якщо розвинені економіки на Заході затягнуть пасок, але переживуть таке падіння, то країна Путіна - ні. Російський експорт - це, у переважній більшості, сировина, головним чином, газ, нафта й метали. Через кризу масштабних економіки світу купують їх менше, ніж зазвичай.

Ця тенденція утримається на довгі роки, а може й залишиться назавжди. Світ вийде з кризи зміненим, реформам піддадуться не лише фінанси, але й економіка. Захід почне економити, відкриє альтернативні напрями постачань, зробить ставку на відновлювані джерела енергії. Це удар в саме серце Росії.

Москва вже зараз проїдає свої валютні резерви. Оптимісти стверджують, що вони закінчаться в 2012 році, песимісти - що вже в 2009. Колапс російської держави і соціальні бунти - це реальна перспектива. Росіяни підтримують нинішній режим до тих пір, поки він дозволяє їм жити краще. Однією імперською ідеєю не наїсися.

Україна у ще важчому положенні. Немає ані розвиненої, диверсифікованої економіки, ані енергоресурсів. Наступного року її ВВП може зменшитися навіть на чверть. В України немає резервів, які вона могла б кинути на стіл, щоб зупинити падіння хоча б на декілька місяців. Їй не вистачає політичної еліти, яка здатна протистояти кризі, мало того - її підточує нерозв'язаний політичний конфлікт, у неї досі немає ні однорідної зовнішньої політики, ні сильної, спільної національної самосвідомості, яка об'єднувала б схід і захід країни.

Страйк проти кризи
УНІАН
А в Україні вже почалися антикризові страйки
Зі сходу віє холодом. Цього разу це не морозний подих старої або відродженої імперії, це вітер хаосу.

Публікація Dziennik, Польща, ИноСМИ.Ru.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: