Як воював ХАМАС. Одкровення італійського журналіста

Італійський журналіст розповідає сенсаційні речі про військовий конфлікт у секторі Газа.

Під час ізраїльської армійської операції "Литий свинець" ізраїльтяни вважали за краще не пускати до сектору Газа журналістів, оголосивши цей район закритою військовою зоною. Ми безумовно не залишилися без інформації, Але, судячи з усього, не позбавленої банальної пропаганди, а черговий міф про криваву агресивність Ізраїлю буде знову розвіяний.

Опинившись у Секторі Газа 27 грудня, коли Ізраїль розпочав операцію проти ХАМАСу, італійський журналіст газети Corriere della Sera Лоренцо Кремонезі, на відміну від своїх західних колег, вирішив не покидати анклав, а залишитися там.

У своїх матеріалах Кремонезі розповів, що ХАМАС більш ніж в два рази завищив кількість жертв з палестинського боку. А бойовики навмисно й проти волі мирних жителів перетворювали житлові будинки і адміністративні будівлі у мішені для обстрілу й бомбардувань, а підвали лікарень переобладнали в камери для катувань своїх ворогів з ФАТХ.

З четверга, 22 січня, Ізраїль зняв заборону на в'їзд іноземних журналістів до Сектору Газа. КПП "Ерез", через який вони зможуть потрапити на палестинську територію, відновить роботу у звичайному режимі 23 січня.

Проте, на думку палестинців, Єгипет й Ізраїль повинні були допустити журналістів до району бойових дій набагато раніше - адже місцева преса, згідно давньої близькосхідної традиції, завжди була підконтрольна владі. Таким чином, перевірити її інформацію і дати незалежну оцінку подіям зможуть тільки закордонні журналісти.

За офіційними даними палестинської сторони, в результаті військової операції загинули 1330 людей, поранені 5450. Проте анонімні джерела в тому ж секторі Газа говорять, що реальна кількість жертв може бути набагато нижчою, не більше 500-600 людей.

"Таке вже було в 2002 році в Дженіні, коли Ізраїль проводив операцію "Захисна стіна". Тоді палестинці говорили про півтори тисячі загиблих, а потім з'ясувалося, що убитих було 54 людини, 45 з яких - бойовики", - пише Кремонезі.

Італійський журналіст також наводить приклад, коли в результаті ізраїльського обстрілу був зруйнований будинок Ас-Самуна в кварталі Зейтун. Тоді співробітники міністерства охорони здоров'я, яке контролювалося ХАМАСом, зареєстрували 31 загиблого. Але зрештою в офіційних зведеннях пройшла цифра 62.

Крім того, досить відвідати шпиталі, щоб зрозуміти, що дані про жертви завищені. Багато вільних місць в Європейському госпіталі в Рафаху, те ж саме можна сказати й про шпиталь "Насер" в Хан-Юнісі. Зайнято всього п'ять ліжок зі 150 в приватному шпиталі "Аль-Алам", повідомляє кореспондент газети.

Хамасовці влаштувалися в найбільшому лікарняному комплексі міста Шифах. Вільних ліжок у цьому шпиталі було цілком достатньо, натомість підземні поверхи, мабуть, були повністю зайняті бойовиками. Там вони влаштували тимчасову в'язницю і камери для катувань, в яких допитували полонених членів ФАТХ, доставлених із в'язниці Сараджа, розповідають бійці Демократичного фронту звільнення Палестини.

Це була війна усередині війни, між ХАМАСом і ФАТХом. Місцеві гуманітарні організації, підконтрольні ОЗП, розповідають про десятки страт, про тортури, багаточисельні викрадення людей протягом трьох останніх тижнів.

Найвідомішим фактом є викрадення Ахмада Шахура. Його брат Халед був правою рукою Мухаммеда Дахлана, колишнього глави спецслужб Арафата, який в даний час знаходиться у вигнанні. Ахмада довго і жорстоко катували і врешті-решт 15 січня убили.

Що стосується безпосередніх бойових дій, то, як пише автор статті, бойовики розуміли, що вони слабші, що вони нічого не можуть зробити проти танків і літаків, і вони провокували вогонь противника по мирних об'єктах, щоб потім можна було звинувачувати ізраїльтян у військових злочинах.

Місцеві жителі розповідають, що на всіх висотних будівлях Гази бойовики розмістили пускові установки, тому тепер ці будівлі зруйновані, як зруйновані і склади ООН, поряд з якими хамасівці розмістили свої вогневі точки.

Мирні жителі опиралися намірам бойовиків ХАМАСу й "Ісламського джихаду", які перетворювали їхні будинки на мішені для ізраїльських військових - вони забивали двері, прибирали сходи, але бойовики, в основному хлопці 16-17 років, озброєні автоматами, лаялися, кричали, вибивали вікна й двері і ховалися на верхніх поверхах будинків і на городах.

Крім того, для прикриття вони використовували машини швидкої допомоги, ставили барикади біля шпиталів, шкіл і будівель ООН.

Кремонезі перший, і поки єдиний з журналістів, хто представив іншу картину того, що самі палестинці вже встигли охрестити черговою "катастрофою палестинського народу".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: