Юль-Янь неправда про "Міжгір’я"

Юлія Тимошенко вкотре погрожує забрати у Януковича сумнівно приватизовану державну резиденцію. Але імітація боротьби за справедливість побудована на неправді, яка дуже показово проявилася в цій історії.

Охранники автоматами запугали школьников
Тимошенко вкотре погрожує забрати у Януковича сумнівно приватизовану державну резиденцію
Останнім часом прем’єр Юлія Тимошенко вкотре погрожує забрати у Януковича сумнівно приватизовану два роки тому державну резиденцію «Міжгір’я», де Віктор Федорович так полюбляє жити. Але імітація боротьби за справедливість побудована на брехні від найбільших політиків, неправді, яка дуже показово проявилася в цій історії.

Неправда Януковича

Почнемо з найбільшого брехуна в цій історії Віктора Януковича. Той публічно відмовляється, що приватизував під себе державну резиденцію площею 136 га на березі Київського моря.

На останній прес-конференції Федорович розповів сумну історію, що приватизували державну дачу якісь таємничі інвестори і він став їх жертвою. Мовляв, нові власники стали вимагати непомірну орендну плату за будинок, в якому на території «Міжгір’я» жив Янукович. Отже він бідолаха продав будинок в Донецьку, квартиру в Києві і викупив свою хату за досить грубі кошти.

Однак ця недолуга легенда, яку Янукович повторює два останні роки, досить просто розбивається об один факт – Віктор Федорович сам запустив процес сумнівної приватизації, коли в липні 2007 року підписав розпорядження уряду, яким майно резиденції було знято з балансу Кабміну і передано Національній акціонерній компанії «Надра України». А «геологи», якими тоді опікувався майстер прихватизації Василь Джарти в свою чергу передали резиденцію наліво маленькій фірмі «Медінвесттрейд».

Невже Янукович був не в курсі, які наслідки матиме його підпис під документом, що вирішував долю його помешкання?

Не вірю!

І зовсім не вважаю простим співпадінням, що журналістське розслідування на тему «Хто стоїть за новими власниками «Міжгір’я» два роки тому привело мене просто в офіс Партії Регіонів. Трапилося це так: фірма «Медінвесттрейд», що виміняла у «геологів» резиденцію власного офісу не мала. Зареєстрована вона була на адресу консалтингової фірми разом з сотнею інших фірмочок. Це наштовхнуло журналіста на думку вдатися до хитрощів. Автор заявила дівчатам-секретарям, що в неї кур’єрський лист для директора «Медінвесттрейду» пана Герасименка. Секретарки дали телефон. Та сама легенда була розказана директорові – новому «власнику» «Міжгір’я» і він призначив зустріч «кур’єру» в …кінотеатрі «Зоряному», прямо там, де знаходиться Партія Регіонів.
Щоправда сам на зустріч не з’явився, а попросив залишити листа на охороні для Павла Володимировича Литовченка, мовляв вони – одна команда.

Варто було лише зазирнути у базу податкової, і цей «Литовченко», як таємний пароль, витягнув на світло весь ланцюжок осіб, які опікуються життєдіяльністю «лідера» і господарськими питаннями центрального офісу ПР. Виявилось, що цей Литовченко – бізнесовий партнер не публічного Олександра Юрченка, а також відомих депутатів Андрія Кравця та Едуарда Прутніка. Перші двоє є офіційними співзасновникам багатьох підприємств, які опікуються Януковичем та його партією.

Вони заснували ТОВ «Кіноцентр «Зоряний», де знаходиться офіс ПР, Благодійний фонд «Відродження України» , на якому зареєстровані автомобілі, якими їздить Янукович, ТОВ «Танталіт», що провадить будівництво в «Міжгір’ї» , «Київуніверсалсервіс», що видає зарплату обслуговуючому персоналу «Міжгір’я». Якщо пройтися трохи далі ланцюжком засновників, можна вийти на ТОВ «Веспром», на якому «висить» яхта «Центуріон» старшого сина Януковича.

Ці ж люди фігують у бізнесі, що намагається вести Олександр Янукович. Зокрема, це стосується фірми «Аквалайн плюс», що займається будівництвом на набережній в Балаклаві і вже прославилася тим, що знесла під нуль будинок Лесі Українки. Отже переплелися, як черв’яки.

І після цього Віктор Федорович буде стверджувати, що нові власники «Міжгір’я» вимагали з нього орендну плату? Що він не має відношення до прихватизації 136 га землі, до будівництва озер з водоспадами, спортивних залів, тирів та палацу на території колишньої державної резиденції «Міжгір’я»?

Неправда Тимошенко

Юлія Володимирівна в цій історії могла стати героєм. Таким, який виконує гасло, написане на її плакатах - «Справедливість є, за неї варто боротися». В даному випадку справедливо повернути резиденцію державі. Однак ця справедливість розбилася об політичну доцільність. А нинішні заяви Юлії Володимирівни про повернення резиденції – чистісінька неправда. Адже повернути її Тимошенко теоретично могла два роки тому, якраз після сумнівної приватизації. Саме в той момент Юлія Володимирівна отримала владу – очолила Кабмін.
І навіть встигла публічно заявити, що забере у Януковича державну дачу.

Однак варто БЮТ було піти на переговори з Партією Регіонів про створення «ширки» і доля «Міжгір’я» була вирішена на користь Януковича. Як це не смішно, в переліку питань неофіційного коаліційного договору пункт «Міжгір’я» -Януковичу» стояв першим, а вже за ним обговорювали розподіл посад, зміни до Конституції, питання мови і НАТО. За моїми даними, Тимошенко дала відмашку юристам програвати суди по «Міжгірю», тож ті зайшли так далеко, що нині забрати у Януковича резиденцію стало практично неможливим.

Що стосується Януковича, то він і не переживає. Таких рішучих дій Тимошенко в ім’я справедливості її опоненти вже давно перестали боятися. Адже минуть вибори Юль-Янь знову вестимуть переговори, і знову Тимошенко обіцятиме не чіпати резиденцію Януковича.

Неправда Ющенка

Ющенко в цій історії публічно не фігурує. Однак він в ній присутній, а особливо присутня його неправда.
Він обманув надії тих, хто вірить, що Віктор Андрійович піклується національною та духовною спадщиною України. Історія з «Міжгір’ям» - це зрада глибинних принципів Президента. Адже процес прихватизації не почався б без відмашки Президента. Сумнівна схема почала розкручуватися в той момент, коли ДУС передало резиденцію на баланс Кабінету міністрів, де на той час верховодив Янукович. Керівник ДУС Ігор Тарасюк ніколи не зробив би цього без відома Ющенка.

Ющенко цю передачу «освятив» і зробив це цілком свідомо. Це був свого суті хабар, щоб Янукович погодився на дострокові вибори 2007.

Але яка була ціна питання? Адже передавалося не просто державна резиденція, Президент продав історичне святе місце.

Там, де нині стоїть будинок Януковича, його тири та басейни, колись був славетний на всю Україну Межигірський монастир, що бере свій початок від Київської Русі. Досі жива легенда, що під час нашестя монголо-татар ченці десь тут сховали бібліотеку Ярослава Мудрого. В часи козацької України тут була духовна Мекка запорожців. Монастир називали «Запорізькою Лаврою», старі немічні козаки приймали тут постриг. Щоб зламати національний дух Катерина ІІ , не лише зруйнувала Запорізьку Січ, вона закрила і монастир.

Нинішні українські лідери пішли далі Катерини – одні продали святе місце, в якості політичного хабара, інші, яке святотатство, ведуть там свою життєдіяльність.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: