"Блакитний Місяць" 22 серпня 2021 року: чим унікальне явище і що категорично не можна робити

"Блакитний Місяць" 22 серпня 2021 року: чим унікальне явище і що категорично не можна робити

Фото: ТСН.ua

Але місячний диск блакитним не стане.

О 15:03 за Києвом над Україною зійде "блакитний Місяць". До речі, назва не має ніякого відношення до фактичного кольору нашого природного супутника, а лише підкреслює рідкість цього явища. 22 серпня місячний диск буде здаватися золотистим, перебуваючи у горизонту, а після того, як підніметься високо в небо — білим.

Існує два визначення феномена "Блакитний Місяць".

  1. Сучасне (місячне) — "Блакитним Місяцем" називається друга повня, що припадає на один календарний місяць, але в цьому році це не той випадок.
  2. Традиційне (сезонне) — "Блакитним Місяцем" називають третьою повний місяць в тому астрономічному сезоні, на який припадає чотири повні замість трьох. Літочислення при цьому ведеться за системою з тропічним роком, в якій початком року вважається день зимового сонцестояння.

Зауважимо, що місячний календар і тропічний рік мали важливе значення в житті фермерів Північної Америки. Початок року і кордони часів року визначалися по датах весняних і осінніх рівнодення і зимових-літніх сонцестоянь, і відповідно до них починалися польові роботи і визначалися мисливські сезони. Рік при такій системі числення починається ні 1 січня, а 21-22 грудня, в день сонцестояння. Кожне повний місяць в сезоні, як правило, мало свою назву: сакральне або побутове. Всі ці традиції систематизувалися і описувалися в спеціальному журналі, що видається для фермерів. Він називався Менський фермерський альманах.

Сам термін про "блакитний Місяць" походить від англійського афоризму: Once in a blue Moon, що перекладається як "Одного разу при блакитному Місяці". Іншими словами, "коли рак на горі свисне" або "після дощику в четвер". Тобто ніколи або дуже рідко. Саме повний місяць має звичайний колір і не має відношення до появи у Місяця блакитного відтінку — вкрай рідкісного явища, зумовленого оптичним ефектом.

"Блакитний Місяць" 22 серпня 2021 року: що не можна робити

  • уникати масових заходів;
  • займатися фінансовими справами;
  • не закінчується справи;
  • одягати стару, стару або несвіжий одяг.

Багато астрологи і езотерики вважають, що його магічну силу можна порівняти з зорепадом. І тому в такі періоди добре загадувати бажання. Бажано саме в момент повного місяця.

Читайте також:

Рідкісне астрономічне явище: повний Місяць максимально наблизився до Землі

Рідкісне астрономічне явище: повний Місяць максимально наблизився до Землі

Підписуйтесь на наші канали в Telegram і Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація