"Блакитний" та "кривавий Місяць": чи варто очікувати рідкісні астрономічні явища 2021 року

Дата публікації
Перегляди
73к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Блакитний" та "кривавий Місяць": чи варто очікувати рідкісні астрономічні явища 2021 року

Фото: ТСН.ua

"Блакитним Місяцем" називається досить рідкісне явище.

2021 рік не буде багатим на цікаві астрологічні явища, на відміну від попереднього. Проте ми розкажемо, чи варто очікувати землянам 2021 року "блакитного" та "кривавого Місяців" на небі.

"Блакитний Місяць" — це рідкісне оптичне явище. З погляду астрономії, зміна кольору супутника Землі, при спостереженні з поверхні планети, з сірого на блакитний відбувається внаслідок запиленості атмосфери, підвищеної вологості або з інших причин. Блакитний Місяць з'являється від попелу і гару. Наприклад, одного разу, коли в Канаді горіли ліси, місяць був синього відтінку цілий тиждень.

Проте з погляду астрології, "блакитний Місяць", це фразеологізм, який використовується у двох значеннях. 

Традиційно "блакитним місяцем" називається третя повня в тому астрономічному сезоні, на який припадає чотири повні замість трьох. При цьому літочислення відбувається у системі тропічного року, коли початком року є не перше січня, а день зимового сонцестояння - Йоль. Цей тип "блакитного місяця" відбувається у лютому, травні, серпні та листопаді за місяць до відповідного сонцестояння чи рівнодення. У такому випадку "блакитний місяць" з'явиться у серпні 2021 року

Також "блакитним місяцем" називають другу повню, яка припадає на один календарний місяць. 

"Блакитний Місяць" - настільки рідкісне природне явище, що в англійців є навіть приказка "одного разу за Синього Місяця" (англ. once in a Blue Moon - ред), що означає приблизно те ж, що й українське "після дощику в четвер" або "коли рак на горі свисне". 

Тим часом "кривавий Місяць" - це оптичне явище, яке відбувається при повному місячному затемненні. У цей момент Місяць перебуває близько до Землі, а тому може забарвитися у кривавий або червоно-бурий відтінок. 

Щоправда, сказати з точністю, буде те чи інше місячне затемнення, кривавим, важко. Колір Місяця у цей момент залежатиме від кількох факторів - це і стан хмар, і забруднення атмосфери. Найбільш "кривавим" місяць стає під час великих пожеж та вивержень вулканів, коли чимало часточок пилу і попелу потрапляє у шари атмосфери, створюючи такий моторошний ефект. Ймовірно, "кривавий Місяць" може відбутися 2021 року 26 травня, коли Супермісяць з'єднається з затемненням

Зрозуміло, що поява "кривавого Місяця" у минулі часи віщувала щось лихе. Наші предки у різних куточках світу вірили, що під час затемнення Місяць поїдає дракон, тому він ніби "стікає кров'ю" або якісь злі духи намагаються його викрасти. 

З погляду езотерики, особливо чутливим людям слід бути обережними цього дня, адже може з'явитися безпричинний страх чи нервозність. Тому спеціалісти радять зайнятися духовними практиками для заспокоєння. 

Читайте також:

Наступна публікація