Кельтський календар дерев-2021: місяць ліщини

Кельтський календар дерев-2021: місяць ліщини

Фото: ТСН.ua

Місяць ліщини розпочався 5 серпня і завершиться він 1 вересня. 

Календар - це система числення великих проміжків часу, заснована на періодичності руху небесних тіл: Сонця - в сонячних календарях, Місяця - в місячних календарях і одночасно Сонця і Місяця в місячно-сонячних календарях. Також календарем називається список днів року з поділом на тижні і місяці і позначенням свят і періодичне довідкове видання з послідовним переліком днів, тижнів, місяців цього року, а також іншими відомостями різного характеру. Перші календарі з'явилися як нагальна потреба в умовах циклічних і передбачуваних змін погоди.

Кельтський календар друїдів: що це

Кельтські друїди, тобто жерці, не намагалися прочитати долю за зірками; вони пов'язували народження людей з певними деревами. У них була глибоку повагу до дерев, наприклад, вони попросили вибачення у дерева, яке вони зрубали. Так само як знаки зодіаку, окремі дерева представляють характеристики людей, що народилися в цей період. Письменник Роберт Грейвс зробив своєрідну реконструкцію кельтського календаря на основі міфів та легенд, проте це більш езотеричний, ніж науковий календар. Назви місяців і їх порядок був узятий з алфавіту Дерев - огаму. Ґрунтуючись на магічній характеристиці дерев і періодах, відповідних кожному дереву, був складений гороскоп дерев, який ще називають гороскопом кельтів або друїдів. 

Місяць ліщини: традиції та звичаї

Дев'яте дерево кельтського календаря друїдів - лісовий горіх, тобто ліщина, під час періоду дозрівання його плодів. Горіх у кельтських легендах завжди виступає символом самозаглибленої мудрості, недарма він приховує під твердою оболонкою згусток живильної солодкості. 

За легендою, було джерело, над яким нависало дев'ять кущів ліщини, які одночасно цвіли та родили, а горіхи падали у воду. У джерелі жили лососі, які наповнювалися мудрістю і давали її тому, хто їх їв. 

В Англії роздвоєний ліщиновий прутик тривали час використовували як "чарівну лозу", за допомогою якої шукали воду, скарби і навіть дізнатися про вбивць. 

Ліщину вважали деревом чарівного пагорба, тобто пагорба, де жили поетичні феї. 

Цікаво, що традиція посипати молодят зерном та цукерками бере свій початок з давніх-давен, коли людей, які щойно одружилися, посипали горіхами на успіх. Вважалося, що плоди ліщини пов'язані з сердечними справами.

У Давньому Римі кора, гілки та деревина ліщина вважалася цінним будівельним матеріалом. Це дерево давало не лише матеріальний, але й духовний захист. 

У давній Ірландії знак герольдів був білий горіховий жезл. Місяць гостролиста розпочався 5 серпня і завершиться він 1 вересня. 

Кельтський місяць ліщини: що варто зробити 

 • медитувати;
 • обіймати дерева, щоб отримати їх позитивну енергетику;
 • спробувати зробити "чарівну лозу" і знайти в своєму регіоні людей, які цим займаються;
 • записатися на якісь курси;
 • опанувати нові навички;
 • навчіться малювати або займіться бальними танцями;
 • покращити свої знання іноземних мов;
 • почати вести щоденник, це дозволить вам структурувати ваші думки;
 • записувати бажання та мрії;
 • виходити вночі дивитися на Місяць, щоб відчути єднання з природою;
 • придбайте книжку з висловами мудреців, вивчайте їх щоденно;
 • зробити талісман з двох гілочок ліщини та червоної нитки, зв'язавши їх хрестом;
 •  їсти лосося з горіхами, це допоможе зосередитися та покращить пам'ять. 

Наступний місяць кельтського календаря присвячений ожині та виноградній лозі і він стартує у вересні. 

Читайте також:

Давні кельтські традиції відновлюють на Закарпатті

Давні кельтські традиції відновлюють на Закарпатті

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація