Літній зорепад 2021: де спостерігати та як загадувати бажання

Літній зорепад 2021: де спостерігати та як загадувати бажання

Фото: unsplash.com

Метеори можна буде побачити навіть вдень.

Днями розпочався період одного з найпотужніших метеорних потоків під назвою Південні дельта-Аквариди. 

Метеорний потік  — це природне явище, під час якого на нічному небі можна побачити численні метеори, що летять ніби з однієї точки на небосхилі. Здебільшого, це явище є періодичним, триває від декількох днів до декількох тижнів і спостерігається щороку приблизно в один і той же час. 

Загалом існує понад сто метеорних потоків, але основних - 15. Такі потоки, які пов'язують із відомими небесними тілами і спостерігаються вже давно - протягом століть. 
 
Південні дельта-Аквариди триватимуть до 19 серпня, а пік відбудеться 28 липня. Це сильний метеорний потік, під час піку якого можна побачити до 20 метеорів за годину. 

Зазвичай зоряні дощі спостерігаються у період наближення до Землі комет, з якими пов’язують метеорні потоки. Тому вчені вважають, що джерелом саме цього метеорного дощу є комета 96Р / Макхольца. Цікавою і назва цього зорепаду: адже якщо поряд із зорею наявні декілька метеорних потоків, то їх називають ще за сторонами світу, наприклад, Південні дельта-Аквариди та Північні дельта-Аквариди.

Більшість метеорів, які можна побачити під час метеорного потоку, спричинені уламками комети завбільшки з піщинку, тому випадки досягнення метеоритами землі під час метеорних потоків є надзвичайно рідкісними.

Метеорний потік: як і де спостерігати

Дельта-Аквариди найкраще видно із Південної півкулі, проте мешканці Північної теж зможуть частково ним помилуватися.  Попри на інтенсивність метеорного потоку, власне метеори Дельта Аквариди досить слабкі, тому спостерігати за ними найкраще наприкінці липня, коли зорепад досягне свого піку, а також — при максимально темному небі, бажано за відсутності повні. Кількість метеорів залежить від того, яким боком повернеться Земля до скупчення залишків кометного ядра. 

Щоб краще роздивитися метеори, спеціалісти радять поїхати за місто. Чим далі від штучного освітлення, тим краще видно небо. Також захопіть з собою плед, адже лежати краще спостерігати за цим астрономічним явищем. 

Цікаво, що метеорні потоки можна побачити не лише вночі, але вдень, щоправда, до 9:00. Самого спалаху через потрапляння метеора в земну атмосферу не помітно, а ось слід схожий, на той який залишають літаки. Інколи такий слід помітний кілька десятків хвилин.

Зорепад: як загадувати бажання 

Існує кілька правил для загадування бажань під час спостереження за зорепадами, якими ТСН охоче поділиться зі своїми читачами. 

  • візуалізуйте;
  • не бійтеся;
  • правильно обирайте час;
  • бажайте щиро;
  • уникайте частки "не";
  • думайте про теперішнє;
  • формулюйте конкретно;
  • даруйте щось всесвіту;
  • забудьте про своє бажання. 

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація