146 днів пекла. Оборонцям Луганського аеропорту вручили ордени від екс-військових та волонтерів

Народну нагороду вручили 79 десантникам.

У Чернівцях ушанували захисників Луганського летовища, які були 146 днів у круговій облозі та героїчно вийшли з оточення. 79 бійців 80-ї десантно-штурмової бригади отримали ордени "За оборону Луганського аеропорту". Нагорода – недержавна, започаткована колишніми військовими та волонтерами. Утім, для бійців, що брали участь у боях за летовище, вона не менш важлива за державні.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

30 днів у пеклі - десантник Олександр Гранкін і досі чітко пам'ятає, як разом із товаришами тримав оборону Луганського аеропорту. І як виходив з оточення під покровом темряви.

"Було спекотно, плюс 36. Води не було. Там конкретно побачили, що таке "Град". Потім і не тільки "Град" - танки тощо. Довелося нашим же артилеристам стріляти з тилу по нашому ж блок-посту", - згадує учасник оборони Луганського аеропорту Олександр Гранкін.

Сьогодні в Олександра, вже демобілізованого військового, святковий привід одягти форму та побачитися з бойовими побратимами.

Цю недержавну нагороду започаткували торік волонтери та колишні військові. Її вручають захисникам летовища - за мужність і героїзм. Цього року відзнаку отримали 79 десантників 80-ї бригади.

"Це справедливо, чесно. Там знаєте, і ІЛ-76, і інші бої, там хлопці дуже багато зробили для України", - говорить голова всеукраїнської спілки "Побратими України" Микола Миньо.

Нагрудний знак волонтери розробляли разом із десантниками. Зображення зруйнованого Луганського аеропорту на ньому нагадує про запеклі бої за летовище та загиблих товаришів.

Військові кажуть, народна відзнака для них не менш важлива за державні медалі. На нагородження вони прийшли з дружинами й дітьми. Кажуть, саме заради них і тримали оборону летовища три роки тому.

8-річний Роман Іванчук каже, військові рідко розповідають про війну, але він знає напевне, що таку нагороду дають тільки найсміливішим. Сьогодні його тато - десантник Богдан Іванчук - на херсонському полігоні продовжує службу за контрактом. Тому відзнаку батька отримує хлопець.

"Тату, це твоя нагорода. Приїжджай скоріше", - каже син десантника Роман Іванчук.

Більше подробиць дивіться в сюжеті Олега Тудана.

ВідеоВолонтери нагородили орденами 79 бійців, які захищали Луганський аеропорт

Залиште свій коментар