Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Американський безпілотник знову здійснив багатогодинну розвідку на Донбасі та поблизу окупованого Криму

Вартість стратегічного безпілотника RQ-4A Global Hawk оцінюється в $ 140 млн, а година його польоту коштує $ 31 тис.

Стратегічний безпілотний літальний апарат ВПС США RQ-4B у неділю здійснив черговий багатогодинний розвідувальний політ уздовж узбережжя Криму і Краснодарського краю РФ, а також лінії розмежування на Донбасі.

Це випливає з моніторингових даних західних авіаційних ресурсів, - пише «Інтерфакс-Україна».

Безпілотник здійснив підліт до російських морських кордонів на Чорному морі в районі. Потім він кілька годин літав по лінії від самої західній частині Криму вздовж південно-західного і південного узбережжя, а також узбережжя Краснодарського краю РФ аж до Сочі. Політ виконувався на висоті 16,1 тис. метрів і швидкості близько 700 км на годину. Часом безпілотник наближався до берегів Криму і Краснодарського краю на відстань близько 40 км.

Перед цим у неділю вранці безпілотник ВПС США протягом близько чотирьох годин проводив чергову розвідку вздовж лінії розмежування на Донбасі, в ході якого він кілька разів підлітав на відстань приблизно від 40 до 60 км районів Бєлгородської, Воронезької та Ростовської областей Росії, які межують з Луганською областю України. 

Як під час попередніх польотів, у той момент він знаходився над Новопсковським районом Луганської області.

З урахуванням можливостей ведення розвідки американський безпілотник міг спостерігати за всією територією т. н. "ДНР" і "ЛНР", а також великою частиною території прикордонних областей Росії.

Важкий американський безпілотник вранці увійшов у повітряний простір України з боку Румунії на північ Молдови і продовжив політ на схід над Кіровоградською та Дніпропетровською областями до Донецької області.

Згідно з відкритими джерелами, RQ-4A Global Hawk, на борту якого знаходиться камера високої роздільної здатності, інфрачервоний сенсор і радар для відстеження рухомих об'єктів, призначений для ведення стратегічної повітряної розвідки на глибину понад 200 км на території супротивника. При польоті на великих висотах Global Hawk здатний виробляти огляд великих територій, здійснювати розвідку точкових цілей з високою роздільною здатністю і передавати розвідінформацію командуванню в реальному режимі часу через супутниковий канал зв'язку. RQ-4A Global Hawk, має злітну масу 15 тонн і розмах крила близько 40 метрів, може патрулювати протягом 30 годин на висоті до 18 тис. метрів.

Вартість стратегічного безпілотника RQ-4A Global Hawk оцінюється в $ 140 млн, а година його польоту коштує $ 31 тис.

Цей безпілотник регулярно використовується для проведення розвідки поблизу територій у т. ч. "ДНР" і "ЛНР", а також узбережжя Криму і Краснодарського краю РФ. Лише з початку березня він здійснив не менше шести таких польотів.

Зокрема, як повідомлялося, минулої п'ятниці стратегічний безпілотний літальний апарат ВПС США RQ-4B також здійснив багатогодинний розвідувальний політ уздовж лінії розмежування на Донбасі, в ході якого він також кілька разів підлітав до російських кордонів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції