Атака ворога на Світлодарській дузі захлинулася: військові дали пояснення цим подіям

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Бійці на передовій назвали два фактори, котрі могли спровокувати активність бойовиків.

Світлодарська дуга здригалася від вибухів важких снарядів майже увесь попередній день, а кулеметні черги та розриви гранат там лунали до пізньої ночі. Чи є в українських військових пояснення такій активності бойовиків, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Величезна та красива панорама Донбасу, відома з 2014 року як Світлодарська дуга, майже не зникає з переліку фронтових зведень п’ятий рік поспіль. Але останні два-три тижні для її оборонців були відносно тихими. Лише ранком четверга противника, немов прорвало. Почалося все з кількох кулеметних черг, а вже за лічені хвилини слух почали різати інші звуки. "Почули вибух такий – досить сильний, потужний! Вийшли сюди і почули свист міни", - розповів військовослужбовець Роман. За його словами, обстріл тривав біля двох годин, лише на одній позиції нарахували біля 20 падінь снарядів калібром 120 міліметрів. "Працювали вони досить добре, прицільно працювали", - кажуть бійці.

ВідеоКулеметні черги та гранати: бійці розповіли про раптову активність бойовиків на Світлодарській дузі

Світлодарська дуга майже не зникає з переліку фронтових зведень п’ятий рік поспіль. Але останні тижні на ділянці було відносно тихо. Але лише до вчорашнього ранку: простір почали розрізати небезпечні звуки.

Кулеметні черги та гранати: бійці розповіли про раптову активність бойовиків на Світлодарській дузі

Далі були постріли гарматою "Гром", з БМП, мінометів 82-го калібру та більш потужної зброї. Порахувати кількість уже не було змоги – бійцям треба було дбати насамперед про виживання. Роман зізнається, що одна з мін ледве не забрала його життя та життя товариша. "Я, до речі, тут жив – тут у нас була лежанка. Тут спав товариш", - показує він місце, куди влучив снаряд. Бліндаж можна полагодити за день-два при наявності матеріалів, а тим, хто його трощив, “заспокійливого” оборонці України вже відсипали також у належній кількості.

Бійці припускають, що масована ворожа атака була помстою бойовиків за попередній сеанс якісно проведеної "усмиряючої терапії". "Нещодавно у ворога були втрати. Точних даних по їх втратам немає. І вони вирішили чи помститися – я не знаю", - міркує боєць із псевдо "Хюндай". Іншої думки боєць Роман. "Можливо, що в них пройшла ротація. Дуже часто, як вони міняються, починаються такі от пострілушки", - каже він. За спостереженнями солдата, зміни на позиціях ворога відбуваються кожні два тижні, а заходять туди як місцеві бандити, так і російські військові. Останніх одразу видно і за формою, і за більш професійним почерком роботи.

Кореспондент ТСН Олександр Моторний

Фотогалерея Бойовики випустили по Світлодарську 13 реактивних снарядів із "Града". Подробиці нічного обстрілу (6 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції