Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Автор скандального розслідування про шпигунство проти ОБСЄ на Донбасі має конкретного підозрюваного

Однак ім’я чи навіть громадянство він назвати відмовився.

Російському шпигунству за спостерігачами ОБСЄ на Донбасі мають дати оцінку в Парламентській асамблеї цієї організації. Такої думки дотримується автор розслідування, котре вийшло в ефір німецького телебачення, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Журналіст ARD із Лейпцига Арндт Ґінцель не раз бував по обидва боки лінії дотику на Донбасі, на окупованих територіях його арештовували і допитували. Він не любить, коли події на Донбасі в Німеччині називають конфліктом. "Я побачив, що це справжня війна, вона триває, війна не закінчувалася", - наголошує він. Носій із внутрішньою інформацією щодо місії ОБСЄ в Україні журналіст отримав від інформатора.

ВідеоСеред спостерігачів ОБСЄ шукають людину, яка зливала дані російській розвідці

Російське шпигунство за спостерігачами ОБСЄ на Донбасі: всі факти мають оцінити в Парламентській Асамблеї. Так вважає автор розслідування із німецького телеканалу ARD. Матеріал про те, як російська розвідка таємно стежить за представниками ОБСЄ, показали в ефірі напередодні. У самій місії уже почали розслідування. 

Серед спостерігачів ОБСЄ шукають людину, яка зливала дані російській розвідці

В архіві були зібрані звіти, плани та листування з керівництвом місії. "Ми перевірили справжність документів. Звірили людей, які є у списках. Відстежили шлях, як ці документи потрапили в руки розвідки. Не змогли простежити тільки особу в ФСБ, яка отримувала секретні дані. Однак я підозрюю конкретну людину в ОБСЄ, яка зливала дані", - зізнався Ґінцель.

Щодо окремих спостерігачів зазначалися навіть шкідливі звички: один полюбляв дівчат і розваги, інший хоче заробити якомога більше грошей, третій випиває в номері та барі готелю і одного разу напився так, що проспав патруль. Підозру, що ймовірний шпигун має російське громадянство, журналіст не підтверджує, а через розслідування автор укотре може стати мішенню для російських пропагандистських ЗМІ.

Вони вже розгортали проти Ґінцеля кампанію, коли той показав неповнолітніх солдатів у Луганську, яких змусили воювати проти України під Дебальцевим. "Було видно, що один із хлопчиків бореться з важкими психологічними наслідками. Коли наглядач вийшов із кімнати, хлопець плакав перед камерою. Я та всі, хто зі мною працював, так і не можемо його забути. Відправляти дітей на війну – це щонайменше порушення конвенції з прав дітей або тягне на воєнний злочин", - переконаний німець.

Кореспондент ТСН Наталія Фібріг

Залиште свій коментар

Вибір редакції