"Айдарівці" біля Новолуганського показали бойову реліквію легендарного "Чеха"

Оптичний приціл із насічками використовують із 2014 року.

Селище Новолуганське в Донецькій області перетворюється на нову гарячу точку на карті АТО. Колишня "сіра зона" перейшла під контроль української армії наприкінці 2016 року з огляду на потребу перекрити шлях контрабанді, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Опорні пункти і блокпости перекрили шлях фурам, які раніше курсували між підконтрольною урядові та окупованою проросійськими терористами територією. Нині там проїзд для автомобілів заборонений. Відтоді окупанти стріляють переважно дрібним калібром, але практично щодня, а інколи додають до звичного арсеналу ще й потужну зброю. Днями по українській території гатили з танка – лише завдяки блискавичній реакції військових минулося без жертв.

ВідеоНоволуганське стало новою гарячою точкою на Сході країни

Місцеві військові без пафосу констатують: запобігати появі "двохсотих" і "трьохсотих" допомагає вже неабиякий бойовий досвід. Бійці "Айдару" воюють іще з 2014 року та навчають тонкощам цієї справи новобранців. Одна з реліквій позиції – оптичний приціл "Чеха", легендарного командира групи "Холодний Яр" Євгена Войцеховського, який загинув на чолі розвідницької групи в Щасті. Тепер прицілом володіє боєць із позивним "Добрий". "Крайовий отаман Олег Островський вручив його мені. Чудова річ", - каже він. На прицілі є 11 насічок, які ставив сам "Чех", після його смерті не домальовують. Бійці кажуть, що Войцеховський позначав лише вбитих російських офіцерів – простих терористів він не рахував.

Як повідомлялося, днями Новолуганське знову опинилося в прицілі незаконних збройних формувань у зоні АТО. Українських військових вночі обстрілювали з гранатометів і бойових машин піхоти. Важкий калібр не застосовувався, але щільність вогню була такою, що з укриття неможна було висунути голови. Військові визначили, що противник стріляв із СПГ і БМП, а коли вогонь став особливо щільним і настирливим – запросили дозволу в командирів на відповідь.

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

Залиште свій коментар