"Бавовна" в Енгельсі: військовий експерт вказав на цікаву деталь та пояснив, чому це важливо

"Бавовна" в Енгельсі: військовий експерт вказав на цікаву деталь та пояснив, чому це важливо

Фото: Фото з соціальних мереж

В РФ є лише два аеродроми, де базуються стратегічні бомбардувальники.

Військовий експерт Петро Черник вважає, що нова "бавовна" на військовому аеродромі в Енгельсі Саратовської області свідчить про те, що російська ППО неефективна. Також знищення російської стратегічної авіації важливе для України. 

Про це пише "Апостроф". 

Черник наголосив, що російська система ППО не впоралася з безпілотником, який пролетів сотні кілометрів. Це свідчить про те, що російська зброя неефективна. А тому країни, які купували це озброєння, повинні задуматись. 

Військовий експерт додав, що в Росії є понад 60 стратегічних бомбардувальників ТУ-95 МС, приблизно така сама кількість Ту-22 М3 і до півтора десятка Ту-160 "Білий лебідь". Щоб досягти переламу у війні, ці бомбардувальники потрібно знищувати десятками. Проте навіть ураження кількох цих літаків є важливим, оскільки РФ не зможе їх відновити.

"Справа в тому, що всі ці літаки, за винятком одиничних екземплярів Ту-160, Росія виробляти більше не в змозі, а наймолодшому Ту-95 МС вже 30 років. Пошкоджені борти навряд чи будуть відремонтовані, вірогідніше за все, їх зроблять "донорами" для інших машин. В стратегічному підсумку цей потенціал російських ПКС буде виснажений", - сказав експерт. 

Петро Черник додав, що стратегічні бомбардувальники РФ можуть базуватися тільки в Енгельсі або Дягілєво. І раніше ці аеродроми вважалися глибоким тилом.

"Бавовна" в Енгельсі 26 грудня 

В Росії в ніч проти 26 грудня на військовому аеродромі в Енгельсі пролунав потужний вибух. Це вже друга за місяць "бавовна" на авіабазі російських стратегічних бомбардувальників, які запускають по Україні крилаті ракети.

В міноборони Росії підтвердили атаку безпілотника на аеродром і повідомили про загиблих військових. Російські пропагандисти інформують про трьох загиблих та чотирьох поранених. Площа пожежі після вибуху сягнула 120 квадратних метрів.

Там міг бути знищений пункт управління авіабази.

Читайте також: 

Другий день під ударом: на російських аеродромах горить військова техніка

Другий день під ударом: на російських аеродромах горить військова техніка

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація