Без дозволу Путіна не повертали: строковиків із Петербурга, яких силоміць відправили до України, забрали назад до РФ

Дата публікації
Перегляди
40к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Без дозволу Путіна не повертали: строковиків із Петербурга, яких силоміць відправили до України, забрали назад до РФ

Фото: Associated Press

Жінка каже, що армійці РФ, яких кинули до України, залякані.

Двох солдатів, яких російський диктатор Володимир Путін відправив воювати проти України, повернулися до РФ. Це змогло статися тільки за дозволу Путіна, до якого зверталася одна з матерів строковиків.

Про це повідомляє російська "Медуза".

Йдеться про двох військових з російського Петербурга, які воювали за призовом. Зокрема, мати одного зі строковиків, який вже повернувся до Петербурга, на початку березня звернулася до Путіна з проханням повернути солдатів строкової служби до частин, де вони повинні проходити службу за розподілом. Її 20-річного сина розподілили до військової частини під Москвою, але там його фізично не було.

За словами жінки, солдатів перекинули на кордон з Україною. У листі йшлося, що командування змушує солдатів-строковиків "до участі у спеціальній операції на території України та підписання контракту зі Збройними силами Російської Федерації проти волі".

"Вони залякані... від розповідей волосся дибки встає", - казала жінка.

Як повідомила російська уповноважена з прав людини у Петербурзі Світлана Агапітова, загалом від початку війни до апарату уповноваженої міста надійшло 7 звернень: шість – від матерів, одне – від дружини військовослужбовця.

"В них повідомляється про факти недобровільного укладання контрактів про військову службу, про передбачуваний перетин призовниками кордону з Україною або про сприяння в отриманні інформації про військовослужбовця", — заявила Агапітова.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наслідки путінських рішень: як росіяни відчувають на собі війну в Україні (жестовою мовою)

Наслідки путінських рішень: як росіяни відчувають на собі війну в Україні (жестовою мовою)

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація