Білорусь готова бути миротворцем на Донбасі і сприяти проведенню там виборів - Лукашенко

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Без залучення США до розв'язання конфлікту на сході України успіху не буде, вважає білоруський президент.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що його країна готова взяти на себе відповідальність за підтримання миру на сході України, здійснювати контроль на російсько-українському кордоні та сприяти проведенню виборів на Донбасі.

Про це він сказав на зустрічі Основної групи Мюнхенської конференції з безпеки у середу, 31 жовтня, в Мінську, пише "Інтарфакс-Україна".

"Ми можемо взяти на себе відповідальність за забезпечення миру в східних регіонах України та контроль на російсько-українському кордоні. А також супроводжувати проведення виборів на Донбасі, виходячи з розуміння того, що ці регіони є невід'ємною частиною України", - заявив Лукашенко.

Крім того, Лукашенко запропонував розглянути можливість розміщення в Україні спільної миротворчої місії ООН і ОБСЄ.

"Необхідно здійснювати подальший пошук взаємоприйнятного рішення щодо розміщення на Донбасі миротворців. Можливо, розглянути варіант розміщення спільної місії ООН і ОБСЄ в Україні", - заявив Лукашенко.

За словами президента, до складу такої місії можуть увійти військовослужбовці, поліцейські, цивільний персонал із країн, які протягом усього конфлікту робили посильний внесок у його залагодження. "Потрібно забезпечити принцип поетапності в розгортанні цієї місії", - додав глава держави.

Він також запропонував розмістити у Мінську технічний пункт Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання конфлікту на сході України. "Ми готові розглянути створення в Мінську технічного пункту Тристоронньої контактної групи", - заявив Лукашенко.

Він зазначив, що для реалізації цих пропозицій треба обговорювати їх за столом переговорів за участю всіх залучених сторін, зокрема Сполучених Штатів. "Будьмо чесні: якщо нам не вдасться залучити за цей стіл США, навряд чи ми досягнемо мети", - сказав президент Білорусі.

ВідеоПорошенко зустрівся віч-на-віч з білоруським президентом

Відносини з Білоруссю переживають не кращі часи. Так українське МЗС не рекомендує відвідувати Білорусь нашим громадянам, а Олександр Лукашенко переймається контрабандою зброї з території України. Про що говорили президенти – далі в ТСН.

Порошенко зустрівся віч-на-віч з білоруським президентом

Він вважає, що наразі із завданням припинити конфлікт на південному сході України ніхто не може впоратися.

"На сьогодні ми змушені констатувати, що із завданням припинити протистояння на південному сході України ніхто не справляється. Ні "нормандська четвірка", ні Тристороння контактна група, ні Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні, ні формат Волкер-Сурков", - заявив Лукашенко.

Нагадаємо, на Форумі регіонів України та Білорусі у Гомелі 26 жовтня Лукашенко заявив, що заради миру на Донбасі Білорусь готова включитися у конфлікт на сході України, назвав його "братовбивчою війною". "Україна завжди буде потужною, успішною і єдиною. Але треба вміти домовлятися. Потім вирішимо, хто винен. Давайте цю проблему залишимо нашим дітям, нехай вони потім, через певний час (далеке бачиться на відстані), нехай вони вирішують. Сьогодні потрібно припинити братовбивчу війну, ми до ваших послуг", - наголосив Лукашенко.

Утім, тоді він також зазначив, що Білорусь "не проситься ні посередниками, ні миротворцями" в конфлікт на Донбасі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції