Більше зброї і більше допомоги: члени НАТО домовилися активніше підтримати Україну

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Більше зброї і більше допомоги: члени НАТО домовилися активніше підтримати Україну

Скриншот відео

Проте тримають у таємниці, яка це буде зброя.

Загрозу для України, в якої попереду велика битва за Донбас, в штаб-квартирі НАТО обговорювали очільники західних дипломатій.

За зустріччю стежила кореспондентка «Радіо Свобода» Зоряна Степаненко із Брюсселя і розповіла для ТСН.

У штаб-квартирі НАТО дипломати зібралися сьогодні не лише вузьким колом союзників, на зустріч покликали також партнерів із країн Великої Сімки і, звісно, країни, яка на порядку денному тут ще довго буде головною, – України.

І в Альянсі, і в Києві розуміють, що війна надовго, адже Путін не відмовився від плану контролювати всю Україну. Відступу російських армад в НАТО не бачать. Бачать лише передислокацію з півночі на схід. І бачать, що насувається велика битва на Донбасі, яка за своїми масштабами нагадає жахіття Другої світової, заявив тут сьогодні Дмитро Кулеба.

З великими операціями, маневрами, участю тисяч танків, броньованих машин, літаків, артилерії. Щоб вистояти, Україні знадобляться три речі: зброя, зброя і ще раз зброя, заявив міністр. Озброївся, щоб її отримати, аргументом: Україна боронить безпеку всієї Європи. Союзники, порадившись, зголосилися підтримку посилити. Й надати широкий спектр систем озброєння, підсумував генсек. Не поточнивши, якого саме. «Союзники мають робити більше, й вони готові до того, щоб поставити більше обладнання. Терміновість цих поставок чудово усвідомлюють. Ми в тісній координації з Україною, обговорюючи ці деталі, й на численних зустрічах ми актуалізуємо потреби. Тож так, союзники готові збільшити військову підтримку», – заявив він.

Підтримка України: чи готові західні партнери постачати Україні наступальну зброю

Підтримка України: чи готові західні партнери постачати Україні наступальну зброю

Альянс у цілому нічого Україні не постачатиме, сказав журналістам Дмитро Кулеба за результатами переговорів. Але це зроблять окремі країни-члени НАТО. Щодо Донбасу, сказав, у Росії свій план, в України – свій, і який із них стане переможним – ясно буде на полі бою. Обережний оптимізм очільник української дипломатії висловлює щодо підтримки союзників, яку вони обіцяють наростити. Втім, від кого саме, а головне, що отримає Україна, тримає в секреті.

«Зброя – як гроші – любить тишу, тож я би не хотів вдаватися у деталі. Та в мене немає жодних сумнівів, що Україна отримає зброю, необхідну для боротьби. Питання лише в тому, коли. Дискусія вже не довкола конкретних позицій у переліку. Вона про терміни, й зараз це ключовий момент. Це той момент, де союзники мають ухвалити правильне рішення», – заявляє Кулеба.  

Водночас ембарго на російські енергоносії вимагають у Європарламенті. Сьогодні там ухвалили відповідну резолюцію. У ній йдеться про посилення ефективності антиросійських санкцій. Зокрема, про заборону купівлі російського газу, нафти, вугілля і ядерного палива.

Серед інших вимог – відключення всіх російських банків від платіжної системи SWIFT. Закриття європейських портів та територіальних вод ЄС для російських суден. Та арешт активів російських чиновників і олігархів Путіна, а також їхніх довірених і підставних осіб. Такі самі санкції мають діяти і проти Білорусі, вважають депутати. Резолюцію ухвалили більшістю голосів, 513 – за і 22 – проти.

Європарламент ухвалив резолюцію щодо ембарго на російські енергоносії

Європарламент ухвалив резолюцію щодо ембарго на російські енергоносії

Читайте також:

В Гостомелі впроваджують жорстку комендантську годину, щоб очистити місто від снарядів, мародерів і ДРГ

В Бородянці ворог цілив у підвали, де ховалися люди, а рятувати вцілілих не давав постійними обстрілами

Російська піхота вже не наважується йти на Сєвєродонецьк, але обстрілює місто

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація