Перейти до змісту
Бійці на фронті зустріли своє свято зі згадкою про полеглих побратимів

Бійці на фронті зустріли своє свято зі згадкою про полеглих побратимів

Запевняють, що зараз їм не до святкувань, бо є обов’язок.

День захисника Вітчизни самі наші оборонці на передовій не відзначають, бо для тих, хто зі зброєю, на свято і пафосні акції немає часу - бойовики поруч і важка техніка нікуди не відведена, йдеться в сюжеті ТСН.19.30.

Мати вищу освіту, не означає бути освіченим, бути чоловіком по статі - не означає бути чоловіком по духу. День захисника Вітчизни на передовій не відзначають, бо вшановують у цей день пам’ять полеглих побратимів. Війна тут нагадує про себе мало не щодня кулями, мінами і пожежами.

Без урочистостей, почесної варти і салюту. Своїми словами і зі свічкою, так на нулі в окопі на місці загибелі солдатів хлопці віддають шану полеглим побратимам. "Ці всі втрати не пройдуть для ворога непоміченими, відповідь буде жорсткішою і адекватною", - каже один із військових.

На фронті немає свята. На фронті є брудні будні із лопатами, зі зброєю і коротким сном. "Для мене це був звичайний день завжди, я вважаю - це обов’язком. День захисника, день не захисника - в мене є своя робота", - каже боєць на позивний "Хаскі".

Він воює від 2014 року. Колишній моряк далекого плавання тепер морський піхотинець. Щоразу перепідписує контракт і живе на війні. "Я бачив російські паспорти й російські військові квитки і полонених росіян. Я лишився до перемоги", - каже боєць.

Усіх своїх загиблих морпіхи пам’ятають поіменно й смертей побратимів ворогові не пробачають. Просто чекають, коли бойовики зірвуть перемир’я. Тому на цих позиціях уся штатна зброя начищена, набита набоями і націлена на бойовиків. "Ми маємо рухатись вперед і відвойовувати свої землі і правила маємо диктувати ми, а не нам диктувати", - кажуть військові.  

Відео Українські військові на передовій не святкують День захисника Вітчизни

Палять траву, копають нові укріплення й проводять аеророзвідку - ворог використовує режим тиші в своїх цілях. Саме така нині війна. І День захисника Вітчизни наші оборонці на передовій не святкують. Бойовики поруч і важка техніка нікуди не відведена. Подробиці – у сюжеті. Більше про війну на Сході України

Українські військові на передовій не святкують День захисника Вітчизни

Нині, коли всеосяжне перемир’я і наші бійці лише спостерігають - бойовики не стріляють, але копають. Тільки за останній місяць на цій ділянці фронту з’явилася нова позиція. "Вони роблять позиції біля мирного населення, щоб звинувати нас, що ми шкодимо нашим людям", - каже боєць "Єнот".

Від дронів-розвідників до підпалювачів - це така тут нині війна. Ворог дедалі частіше вдається до тактики випаленої землі. Підпалювачів-бойовиків наші військові бачили на власні очі.

Ще якихось два місяці тому тут шуміли і розривалися важкі боєприпаси, тепер у селі Шуми шумить вітер і гойдає український прапор. Фронт завмер на одному місці прямо на околицях окупованої Горлівки.

Кореспондент Руслан Ярмолюк

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин