Блокування обміну полоненими і відмова звільнити Дебальцеве. Про що говорили в Мінську

Сьогодні відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи.

Спеціальний представник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Мартін Сайдік заявляє про відсутність прогресу у питанні обміну заручників на Донбасі.

Ппро це він сказав за підсумками сьогоднішнього засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську, передає УНІАН.

Сайдік зазначив, що сьогодні під час засідання робочої підгрупи з гуманітарних питань продовжилася інтенсивна дискусія щодо звільнення осіб, які утримуються у зв'язку з конфліктом на Донбасі.

Cтало очевидним, що сторони мають різні позиції щодо цього важливого питання, сказав він, додавши, що у вирішенні цього питання немає поки що жодного прогресу.

Сайдік також закликав "нормандську четвірку" приділяти більше уваги вирішенню гуманітарних проблем на Донбасі.

"Я хотів би підкреслити, що люди продовжують страждати в умовах конфлікту. Гуманітарні питання мають найважливіше значення на рівні з усіма іншими (питаннями)", - наголосив Сайдік.

Водночас він заявляє, що сторони у Мінську домовились підтримати зусилля на покращення умов життя дітей-сиріт на Донбасі.

Водночас Україна після обговорень у Мінську констатує: представники окремих районів Донецької та Луганської областей так і не виконали взятих на себе зобов'язань про повне припинення вогню на час великодніх свят.

Про це йдеться в повідомленні прес-секретаря представника України в Тристороніій контактній групі Леоніда Кучми - Дарки Оліфер. 

Вона зазначила у Facebook, що всупереч попередженням представників СММ ОБСЄ 9 травня 2016 року в Донецьку все ж пройшов т.зв. парад за участю військової техніки, що є грубим порушенням Мінських домовленостей.

Під час сьогоднішньої зустрічі Тристоронньої контактної групи йшлося і про виконання представниками окремих районів Донецької та Луганської областей взятих на себе зобов'язань протоколом від 19 вересня 2014 року - про звільнення усіх територій, захоплених всупереч цим домовленостям, в тому числі, і Дебальцевого.

Українська сторона також наголосила, що представники окремих районів Донецької та Луганської областей заблокували звільнення заручників, і цей процес не вдається розблокувати: звільнення заручників вони прив'язують до амністії, хоча ці процеси не пов'язані між собою і є речами абсолютно різного порядку.

Також заблокований допуск експертів Міжнародного Комітету Червоного Хреста до українських заручників, які перебувають на непідконтрольній Україні частини Донбасу.

Стурбованість України викликають погрози щодо співробітників СММ ОБСЄ на непідконтрольній Україні частині Донбасу. 

Також на засіданні економічної підгрупи говорили, в тому числі, про проблеми екології. Німецький експерт Рольф Петрі озвучив доповідь про стан шахт на Донбасі. Дані цього звіту викликають побоювання через можливе підтоплення ряду шахт - така загроза може спричинити екологічне лихо по всьому Донбасу, і тому зараз йде пошук вирішення проблеми.

Як відомо, за словами першого заступника голови Верховної Ради України Ірини Геращенко, на Донбасі зараз утримується не менше 114 українських заручників. Ще 12 - незаконно вивезені в Росію.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: